GündemManşet

İMAMOĞLU İLE ŞÜKRÜ GENÇ RUM KİLİSESİ BAŞKANIYLA YENİKÖY’DE ÖZEL YEMEKTE BULUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kiliselerin sorunları ile Rum ve Yunan kökenli vatandaşların yaşadığı sıkıntıları dinlemek için Yeniköy Panayia Rum Ortodoks Kilisesi Mektebi Vakfı Başkanı Laki Vingas'la boğazda çok özel yemekli toplantıda buluştu. Yeniköy Aleko Restoran'daki özel buluşmanın sosyal medyaya düşen fotoğrafın altına, çok sayıda Rum ve Yunan vatandaşı Atina'dan selamlar-sevgiler gönderen yorumlar yaptı.

SARİYERGAZETESİ.COM – BEKİR BATU – ÖZEL HABER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Yeniköy’deki ünlü Aleko Restaurant’ta üç gün önce Yeniköy Panayia Rum Ortodoks Kilisesi Mektebi Vakfı Başkanı Laki Vingas ile çok özel bir yemekli toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday ile Emek Cafe’nin işletmecisi Osman Özbaşı da eşlik etti. Çok özel yemekli buluşma oldukça samimi bir ortamda gerçekleşirken, buluşmada Rum kiliselerinin yaşadığı sıkıntıların yanı sıra Rum ve Yunan vatandaşlarının yaşadığı sorunlar da konuşuldu. Kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun olan Vingas, İmamoğlu ve Şükrü Genç’e kiliselerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Ekrem İmamoğlu da Yeniköy Panayia Rum Ortodoks Kilisesi Mektebi Vakfı Başkanı Laki Vingas’a tam destek verirken Belediye olarak her zaman yanlarında olduğunun mesajını verdiler. Bu özel yemeğin fotoğrafı Rum cemaati tarafından sosyal medyada paylaşılınca, çok sayıda Yunan vatandaşı İmamoğlu’ya Atina’dan selam gönderdi. 

Öte yandan Ekrem İmamoğlu, Şükrü Genç ve Vingas’ın boğazdaki yemek yediği fotoğrafın bazı Rum vatandaşlar tarafından sosyal medyaya paylaşılmasından sonra Yunanistan ve Atina’dan çok sayıda Rum ve Yunan vatandaşı İmamoğlu’na, sevgiler ve Atina’dan selamlar gönderen yorumlarda bulunarak İmamoğlu’na destek mesajları atması dikkat çekti. Sarıyer’de vatandaşlar tapu sorununun çözülmesi ve balıkçılar çarşısı gibi temel sorunların giderilmesini beklerken İmamoğlu’nun Sarıyer’e sadece özel buluşmalar yapmak için gelmesi de kamuoyunda oldukça ses getireceğe benziyor.

Bu arada dün de Fener Rum Patriği Bartholomeos, Yeniköy’deki Rum Kilisesi’ne gelerek ayine katıldı.

ERMENİ CEMAATİNDEN İMAMOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz Temmuz ayında da Murat Süme’nin başkanlığını yaptığı Büyükdere’deki Surp Hripsimyants Kilisesi’ne Ermeni vatandaşların kullanması için çok sayıda alışveriş kartı göndermişti. İmamoğlu tarafından İBB Alışveriş kartlarının gönderilmesinden sonra Surp Hripsimyants Kilisesi ve Mezarlığı Vakfı Başkanı Süme, İmamoğlu’na sosyal medyadan teşekkür etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu