GündemManşet

İstanbul’da HES kodu uygulaması başladı

COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında getirilen düzenlemeyle bazı kamu kurumlarına, HES uygulamasından alınan kod okutularak giriş yapılıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında Valilik, kaymakamlıklar ile nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü gibi bazı kamu kurumlarına girişte HES kodu ile randevu alınması uygulamasını zorunlu hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bu kapsamda kentte bazı kamu kurumlarına gelen vatandaşlar HES kodu okutularak içeriye alındı. Bu şekilde randevu alamayanların ise görevlilerin yardımıyla HES kod alınarak içeriye girişleri sağlandı. Görevlilerce kapıdan tek tek içeriye alınan kişiler, telefondaki uygulamadan barkod okuttuktan sonra giriş yaparken, uygulaması olmayanların kimlik kartı alınarak işlemleri yapıldı.

VALİ YERLİKAYA DUYURMUŞTU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda “İstanbul’da 23 Eylül Çarşamba’dan itibaren; Valilik, Kaymakamlıklar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürlüğü, İlçe Nüfus ve İlçe Tapu Müdürlüklerine randevu talepleri öncesi ve bu kurumlara girişlerde zorunlu olarak, #HES kodu istenecektir” ifadelerini kullanmıştı.

SARIYER KAYMAKAMLIĞI’NDA UYGULAMA BAŞLADI

Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer; “İlimiz genelinde HES KODU uygulamasına, biz de mesaimizin ilk dakikalarında HES KODUMUZU okutmak suretiyle başladık” diyerek sosyal medya hesabından bugün başlayan uygulamayla ilgili paylaşımda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu