GündemManşet Altı

JANDARMADAN KÖYLERE GİRİŞE YASAK

Türkiye koronavirüsle mücadele ederken duyarsız vatandaşlar Garipçe Köyü’ne piknik yapmak için gelişlerinde Sarıyer İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince durdurularak geri çevrildi. Vatandaşları uyaran jandarma ekipleri "evde kal" uyarılarında bulundu.

Koronavirüsle mücadele çalışmaları yurt genelinde hızla sürüyor. Yaşamın pek çok alanında etkili olan önlemleri dikkate almayan vatandaşlar hafta sonunu fırsat bilerek Garipçe Köyü’nde piknik yapmak istedi. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüsle mücadele için piknik ve mesire alanlarıyla parklara yönelik genelgesi valiliklere gönderilmiş ve piknik yapılması yasaklanmıştı. Sarıyer İlçe Jandarma Ekipleri uyarıları dikkate almayan vatandaşların araçlarını durdurarak Garipçe Köyü’ne girişlerini engelledi. Vatandaşları koronavirisüle mücadele için evlerinde kalmaları yönünde de uyardı.

“Jandarmamıza sonsuz teşekkür ediyorum”

Garipçe Muhtarı Elvan Aslan, “Kendi sağlıklarını tehlikeye atıp, evinde oturmayı beceremeyen, toplumun ve kendi sağlığını önemsemeyen insanları uyarıp köyümüze girişlerini engelleyen jandarmamıza sonsuz teşekkürler ediyorum, varlığınız daim olsun” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir