GündemManşet

Kilyos açıklarındaki korkunç kazada son durum…

Kilyos açıklarında balıkçı teknesi ile tanker çarpışması sonucu batan balıkçı teknesindeki 6 kişiden 3'ü kurtarılırken, arama kurtarma çalışmalarında 3 kişinin de cesetlerinin yeri tespit edildi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Kilyos açıklarında saat 06.35 sıralarında Rus bayraklı “GLARD 2” isimli tanker ile Türk bayraklı “Dursun Ali Coşkun” isimli balıkçı gemisi çarpıştı. Dün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Rusya’dan gelen 140 metrelik tanker, Boğaz’a giriş yapıyordu. Aynı dakikalarda 6 kişilik çalışanı olan balıkçı teknesi de Kilyos açıklarına gidiyordu. İki taşıtın çarpışmasının ardından dakikalar içinde balıkçı teknesi suya gömüldü. 3 kişi denize atladı. Onları diğer bir balıkçı teknesi kurtardı.

SAATLER SONRA ACI HABER

Teknedeki 3 kişiyi arama çalışmalarında ise 6 saat sonra kötü haber geldi. 3 kişi de iddiaya göre kaza sırasında teknenin altındaki kamarada uyuyordu. Cenazeleri de burada bulundu.

VALİLİKTEN KAZAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden kazaya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi: “Kilyos açıklarında sabah 06.35’te Rus bayraklı GLARD 2 tanker gemisi ile Türk bayraklı Dursun Ali Coşkun balıkçı gemisi çarpışmış ve balıkçı gemisi batmıştır. Gemideki 6 vatandaşımızın 3’ü kurtarılmış, 3 vatandaşımız için Sahil Güvenliğin 5 bot ve dalgıç ekibi ile Kıyı Emniyeti tarafından arama çalışmasına devam edilmektedir.”

BAŞKAN GENÇ’TEN TAZİYE MESAJI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kilyos açıklarında yaşanan talihsiz kazayla ilgili bir taziye mesajı paylaştı. Genç acı haberle ilgili, “Sabah saatlerinde Kilyos’ta balıkçı teknesinin tankere çarpması sonucu kaybolan 3 vatandaşımızın arama çalışmalarında cansız bedenlerine ulaşıldığını üzülerek öğrendim. Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

İŞTE OLAY YERİNDEN SARIYER GAZETESİ’NE YANSIYAN ÖZEL GÖRÜNTÜLER…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir