GündemManşet

Kilyos’taki tekne kazasında aramalara 1 hafta oldu

Kilyos açıklarında 1 hafta önce meydana gelen talihsiz kazada batan balıkçı teknesindeki kayıp kişiyi arama çalışmaları 8'nci gününde sürdürüyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Kilyos açıklarında, Rus bayraklı “GLARD 2” isimli tankerle çarpıştıktan sonra batan Türk bayraklı “Dursun Ali Coşkun” isimli teknede kaybolan balıkçı Yusuf Coşkun’u arama çalışmaları sürüyor.

Kilyos açıklarında yürütülen çalışmalarda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait TCG Alemdar da görev alıyor. TCG Alemdar denizaltı kurtarma gemisi tarafından ilk günden itibaren sürdürülen arama çalışmaları da görüntülendi. Batan balıkçı teknesinin 77 metre derinlikteki görüntüleri ortaya çıktı. Çalışmalarda uzaktan kumandalı sualtı robotları ROV cihazları ile alan taraması yapılırken öte yandan dalgıçlar enkazın olduğu noktada arama çalışmalarını sürdürüyor. Batan balıkçı gemisinde kaybolan 3 balıkçıdan 2’sinin cesedi daha önce çıkarılmıştı.

Kilyos’ta aramalar 1 haftadır sürüyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından verilen bilgilere göre 2017 yılında denize faaliyete başlayan TGC Alemdar gemisi 90 metre uzunluğunda ve 19 metre genişliğinde ve 4 bin 200 ton. Personel Kurtarma Ana Gemisi TGC Alemdar’da ROV cihazlarla 1000 metreye kadar ve dalgıçlarla 91 metreye kadar dalış gerçekleştiriliyor.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler