GündemManşet

MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç’ten belediyeye martı tepkisi!

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, Sarıyer Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda sahil tarafına konulan martı bidonuna tepki gösterdi. Neye benzediği belli olmayan ve plastikten yapıldığı için çürümeye başlayan sözde heykele tepki gösteren Bilgiç, Sarıyer Belediyesi'ne 'Bunu koyarken kime danıştınız. Diktiğiniz bu ucubeyi kaldırın' diye seslendi.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi tarafından yerel seçimlerden kısa bir süre önce Cumhuriyet Meydanı’na dikilen ve martı heykeli denilerek açılışı yapılan bidona tepkiler her geçen gün artıyor. Sarıyer Belediyesi tarafından on binlerce lira harcanarak yapılan plastik bidonun çürümeye başlaması ve çirkin bir görünüme neden olması MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç’in de tepkisini çekti. Sarıyerlilerin martıdan çok kargaya benzettiği plastik bidonunun içler acısı durumuna MHP İlçe Başkanı Bilgiç de kayıtsız kalmadı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e çağrıda bulunan Ünsal Bilgiç; ‘Sanatla uzaktan yakından ilgisi olmayan bu ucubeyi dikerken kime danıştınız. Bu ucubeyi kaldırın, bu kepazeliğe son verin” diye konuştu.

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, karga görünümlü sözde martı heykeliyle ilgili şu mesajı yayınladı:

“KALDIRIN ŞU KEPAZELİĞİ!”

Sanat toplumların kendi içindeki birleştirici ve bütünleştirici mayasıdır. Gelişmiş toplumların siyaset ve demokrasinin menüsünde olmazsa olmaz birinci sırada sanat vardır. Geleneksel ve Çağdaş Türk Sanatını, İcra eden gerçek tüm sanatçı ve sanatkarlarına sahip çıkmak hepimizin başlıca görevlerindendir. Türk sanatının ve sanatçısının çeşitli sanat dallarında yüzlerce şaheserleri mevcuttur. Sarıyer İlçemizde üç dönem Belediye Başkanı seçilmiş Belediye Başkanının Sarıyer’e ve Sarıyer’de sanata karşı bakışı maalesef içler acısı durumdadır.

UCUBEYİ KOYARKEN KİMLERE SORDUNUZ?

Sarıyer Belediye Başkanı bu “UCÛBE” şeyi buraya koyarken kime sordu, kimden fikir aldı, hangi sanat danışmanından, sanat küratöründen tavsiye ya da yardım aldı. Siyasi, sosyal ve teknik durum olan bu konu hiç kimse tarafından bilinmemektedir. “31 Mart 2019” yerel seçimlerinde Sarıyer’e atılmış bu kazığını Sarıyer’e kim ve kimler neden, niçin attı. Bu kentin bir ruhu, bir estetiği hiç mi yoktu! Veyahut vardı da görecek iki çift göz, bir damla duygu mu bulunamadı? Bu kopuk zihniyete taraf olanlar susanlar, oturanlar, uzaktan bakanlar, arkadan konuşanlar, siyasi yada menfi çıkar peşinde olup yalakalık yapanlardır. Bu ve bunun gibi Sarıyer’in bir çok noktasında benzeri yanlışları yapan yapılmasına göz yuman çıkarcılar, Sarıyer Belediye Başkan ve yerel idare yönetiminin Sarıyer’in güzelliklerini pervasızca çirkinleştirmeye hakkı yoktur…

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir