GündemManşet

Muhtarlardan Sarıyer’e koronavirüs denetimleri

İçişleri Bakanlığı'nın Türkiye genelinde valilikler ve kaymakamlıklar aracılığıyla muhtarlara verdiği denetim yetkisi doğrultusunda Sarıyer'in tüm mahallelerinde denetimler yapılıyor. Muhtarlar mahallelerinde sokak sokak dolaşarak koronavirüse karşı denetim yaptı.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer’de tüm mahallelerde koronavirüse mücadeleye karşı denetimler sürüyor. Son günlerde artan koronavirüs vakaları nedeniyle muhtarlara verilen denetim yetkisiyle maske kullanımı ve dezenfekte kontrollerini yapılıyor. Muhtarlar denetimler sırasında mahallelerinde öğretmen, cami imamı ve azalarının yanı sıra polis ve zabıta da yer alıyor.

İlgili Makaleler

Mahallelerdeki denetimlerde maske ve dezenfekte kullanımı kontrollerinin yanı sıra ateş ölçümü de yapıldı. Her muhtar beraberindeki ekiple birlikte mahallelerindeki tüm çocuk oyun parkları, açık alanlar, marketler, taksi durakları, toplu taşıma araçları, restoranlar ve kahvehaneler gibi tüm noktaları denetlendi.

DENETİMLER SÜRECEK

Mekan girişlerinde “maskesiz girilmez” uyarılarının yanı sıra dezenfektanların da yer alma zorunluluğu da kontrol edilirken, öte yandan mekanlarda maskesiz eleman çalıştırılıp çalıştırılmadığı da yapılan kontroller arasında yer alıyor. Kurallara uymayan vatandaşlar ve mekanlar ilk uyarıların ardından ikinci kez aynı davranışı sürdürüyorsa emniyet ekipleri 900 TL para cezası uygulanıyor. Koronavirüsle mücadele çalışmaları sürerken farklı gün ve saatlerde muhtarların yetkilendirildiği denetimler sürecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu