GündemManşet

Oğuzhan Kadıoğlu: “Vakit şimdi bayram!”

Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi ve İstanbul KAGEM, Ramazan Bayramı'nda çocuklara bayram sevinci olmak için hazırladıkları hediyeleri Sarıyer'de belirledikleri adreslere kapı kapı ulaştırdılar. Sarıyer'de günler öncesinden başlayan hazırlıklar çocukları bayram öncesinde mutlu etti. Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, bayram arefesinde yaptıkları çalışmayla "Vakit şimdi bayram" dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER: RUKİYE AY 

Ramazan ayı boyunca Sarıyer’de gerçekleştirdikleri çalışmalarla Sarıyerlilerin gönül kapılarını hoş tutan Türkiye Diyanet Vakfı Sarıyer Şubesi, İstanbul KAGEM ile ortak yürüttükleri Ramazan Bayramı hediyeleriyle çocukların sevindirdi. Günler öncesinden başlayarak aralıksız sürdürülen çalışmalar sonrasında çocuklar için hazırlanan Ramazan Bayramı hediyeleri Sarıyer’de belirlenen adreslerde yaşayan çocuklara tek tek ulaştırıldı.

ÇOCUKLARI SEVİNDİRİRKEN MARTILARI DA UNUTMADILAR

Her gün farklı mahallelerde hazırlanan hediyeleri dağıtan ekipler çocuklara bayram sevinci oldu. Miniklerin gözlerinden okunan sevinçleri de ekiplerin verdiği emeklerinin en büyük armağanı oldu. Ramazan Bayramı’nın arefesinde yine kapı kapı çocukları hediyelerle sevindiren Sarıyer Vefa Sosyal Destek Grubu, Yeniköy sahilinde bir araya gelerek son ikramlarını da Sarıyer’in simgesi martılara simit atarak yaptılar.

Sarıyer’de gerçekleştirdikleri gönüllü ve özverili çalışmalarıyla bu mutuluğa vesile olan herkese teşekkür eden Sarıyer Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu şunları söyledi;

KADIOĞLU; “VAKİT ŞİMDİ BAYRAM!”

“Bayramda bir çocuğun sevincine ortak olmak” için çalıştık. Günlerdir sokağa çıkamayan çocuklarımıza hediyelerimizle biz gittik. Büyümeden adam olmuş çocuklara, yaşlanmadan ihtiyarlamış insanlarımızla karşılaştık. Gönüllülerimiz, TDV Sarıyer Şube ve İstanbul KAGEM ile iyilikler biriktirdik. Sarıyer Vefa Sosyal Destek Grubu’nda görev alan arkadaşlarla günlük çalışmalarımızı tamamladıktan sonra Yeniköy sahilinde buluştuk. Son ikramımızı ”morarmış kanatlarını ısıtsın diye martılara” yaptık. Sarıyer’in simgesi ”Denizlerin sokak çocuğunu martıları’ ‘unutmadık. Çalışmalarıyla örnek olan mesai arkadaşlarıma teşekkürler. Bir gönüle girebildiysek ne mutlu bize. Bayramın sevinci tüm gönüllere ulaşsın. Vakit şimdi iyilik vakti, vakit şimdi çocukları sevindirme vakti ve vakit şimdi bayram!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir