GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nde 3 işçi, kaçak silah sattıkları gerekçesiyle gözaltına alındı!

Sarıyer Belediyesi'nde çalışan 3 işçi, dün gece İstinye'deki Mevlana Park'ta kaçak silah satışı yaptıkları gerekçesiyle polis tarafından nefes kesen bir operasyonla gözaltına alındı. Polisin 21.30 sıralarında suç üstü düzenlediği operasyonla yakalanan belediyeciler kelepçelenerek karakola götürüldü.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer son yılların en ilginç gözaltı operasyonuna sahne oldu. Sarıyer Belediyesi bünyesinde çalışan 3 belediye işçisi, dün gece Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Yunus Timleri tarafından nefes kesen operasyonla gözaltına alındı. Saat 21.30 sıralarında İstinye’deki Mevlana Park’ta suçüstü yapılan operasyon belediyede gündeme bomba gibi düştü.

BELEDİYE İŞÇİLERİNE MEVLANA PARK’TA OPERASYON

Her şey Sarıyer Emniyet Müdürlüğü Yunus Timleri’ne yapılan bir ihbarla başladı. İhbarı yapan kişi, Sarıyer Belediyesi’nde çalışan bazı işçilerin kendilerine kaçak silah satmaya çalıştıklarını ve piyasada resmi yollardan yüksek fiyata satılan silahların bu kişilerce yasa dışı yollardan getirilerek kelepir fiyattan satılmaya çalışıldığını söyledi. İhbarcıyla anlaşan polis, seri numaraları alınmış paraları ihbarcıya vererek Mevlana Park’ta satışın yapılması için randevu organize ettirdi. Saat 21.30 sıralarında Mevlana Park’ta pusu kuran polis, alışveriş sırasında belediye işçilerine suç üstü yaptı. Nefes kesen operasyonla yakalanan işçiler kelepçelenerek Pınar Mahallesi’ndeki Asayiş Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.  Mesai saatinde operasyonla gözaltına alınan işçiler S.D.,S.B. ve Y.D. karakolda ifade verdi. Polis alınan geç saatlere kadar süren ifadelerden sonra şüpheli 2 kişiyi serbest bırakılırken Y.D. isimli işçinin ise savcılığa sevk edileceği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği ve alınan ifadeler doğrultusunda Sarıyer’de bazı adreslerde de aramalar yapıldığı ifade ediliyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu