GündemManşet

Sarıyer Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu

Türkiye'de etkili olan korona virüs nedeniyle alınan tedbirlere her gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu kapsamda son olarak 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile kurulması kararlaştırılan ‘Vefa Sosyal Destek Grubu’ Sarıyer’de oluşturuldu.

Vefa Sosyal Destek Grubu, yurt genelindeki tüm il ve ilçelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların alışveriş, temizlik ve sağlık kontrolü gibi ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor. İçişleri Bakanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, valilik ve kaymakamlıkların bünyesinde kurulan “65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu”nun çalışmalarına yer verildi.Yazılı ve görsel paylaşımlarda, sosyal destek grubunda yer alan ekiplerin, ikametlerinden ayrılma kısıtlaması bulunan vatandaşların gıda, temizlik, tüp gibi ihtiyaçlarını karşıladığı ve sağlık kontrolünü yaptığı görüldü.

Sarıyer Vefa Sosyal Destek Grubu kuruldu

Sarıyer Kaymakamlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz.
Arayın yönlendirelim:
Sarıyer Belediyesi
444 1 722
Vefa Hattı
0537 483 90 40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir