GündemManşet

Sarıyer’de can dostlarımızı unutmayalım

Türkiye koronavirüsle mücadele kapsamında “evde kal Türkiye” çağrılarına kulak verdi. Sokaklar boşalınca sokak hayvanları da aç kaldı ve umutlu bekleyişlerini sürdürüyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER/FOTO – RUKİYE AY

Türkiye günlerdir koronavirüs mücadelesi kapsamında evlerinde yaşıyor. Restoranların ve birçok esnafın da kepenk kapattığı önlemler sonrası sokakta hayat durma derecesine geldi. Sarıyer’de genellikle öğlen ve alışveriş saatlerinde sokaklarda yoğunluk yaşanıyor. Sokağa çıkan vatandaşlar market alışverişi, banka işlemleri ve eczane ihtiyaçlarını giderdikten sonra evlerine dönüyor. Toplu ulaşımda ise yolcu sayısı büyük oranda düştü. Sokağa çıkan vatandaşlar genellikle kendi araçlarını tercih ediyor.

Sokak hayvanları umutla bekliyor

Sarıyer esnafının ve Sarıyerlilerin severek beslediği birçok sokak hayvanı da her gün umutla yiyecek bekliyor. Koronavirüsle mücadelede sokak hayvanlarının hastalığa sebep olabileceği yönündeki asılsız iddialar da bilgi kirliliği yaratarak gündeme gelmişti.

Can dostlarımızı aman unutmayalım!

Türkiye’nin içerisinden geçtiği koronavirüsle mücadele günlerinde kapımızın önüne bir kap su ve bir kap mama koyarak can dostlarımıza sahip çıkalım. Unutmalyalım yaşam onlarla paylaşınca çok daha güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir