GündemManşet

Sarıyer’de “tercih çadırı” ikilemi!

Sarıyer'de eğitim kurumlarının öğrencilerin tercih yapabilmesi için sürdürdükleri çalışmalarda "tercih çadırı" ikilemi yaşandı. Sarıyerli bir eğitim kurumunun Sarıyer Belediyesi'nden çadır isteği geri çevrilirken, ilçe dışından bir kurumun çadır talebi kabul edildi.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer’de eğitim alanında köklü kuruluş öğrencilere ücretsiz tercih imkanı sağlamak için Sarıyer Meydan’da tercih çadırı kurmak istedi ve Sarıyer Belediyesi’nden çadır talebinde bulundu. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan kaynaklar, sosyal belediyeciliğiyle övünen ve birçok etkinliğe destek olan Sarıyer Belediyesi’nden geri çevrilen çadır talebine anlam veremediklerini ve kurumlar arasında yapılan ayrımcılığın Sarıyer için üzücü bir durum olduğunu ifade ettiler.

SARIYERLİ KURUMA ÇADIR VERİLMEDİ!

Ancak Sarıyerli eğitim kurumuna koronavirüs önlemleri kapsamında çadır verilmezken, Sarıyer Meydanı’nda ilçe dışından başka bir eğitim kurumuna Sarıyer Belediyesi çadırı verilmesi dikkatlerden kaçmadı. Koronavirüs nedeniyle çadır talebi geri çevrilen eğitim kurumu, kendi imkanlarıyla bir çadır temin ederek öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı vermeye başladı.

BU İKİLEM NEDEN YAŞANDI?

Bir eğitim kurumuna çadır verilip, diğer kuruma neden çadır verilmediği ve Sarıyer’de bu ikilemin neden yaşandığı bilinmiyor. Öte yandan Sarıyer Akademi’nin seçilen zaten kazanma şansı yüksek olan başarılı öğrencilerle doldurulduğu ve ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim fırsatında eşitliğin sağlanmıyor olması da bugünlerde tartışılan konular arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu