GündemManşet

Sarıyer’de yayaların Martı scooter isyanı!

Sarıyer'de son günlerde kullanımına sıkça rastlanan elektrikli Martı scooterlar, ulaşımda yakıt ve zamandan tasarruf ettirerek kullananları keyiflendirirken uygunsuz olarak park edilmesi kimilerini de çileden çıkartıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL HABER 

İstanbul genelinde birçok ilçede olduğu gibi de Sarıyer’de de kullanımı artan elektrikli Martı scooterlar, kısa mesafe ulaşımda zaman ve yakıttan tasarruf sağlıyor. Ancak scooterları kullandıktan sonra kaldırımlara gelişigüzel park edilmesi yayaların yürüyüşünü engelliyor. Kimi vatandaşların belli bir ücret karşılığında kiralayıp gezisini bitirdikten sonra herhangi bir yere bilinçsizce ve düşüncesizce scooterları gelişigüzel bağlayıp gitmesi Sarıyer sahilinde yürüyen bilhassa çocuklu aileleri canından bezdirdi.

“Sahilde yürüyemez duruma geldik, üstlerinden atlıyoruz”

Gazetemizi arayan çok sayıda Sarıyerli vatandaş; “Gelişigüzel sahillere bağlanıp bırakılan Martı scooterlar yüzünden sahillerimizde yürüyemez duruma geldik. Bu sorumsuzluğa kimler müsaade ediyor. Bu araçları kiraya veren kişiler neden bunların kontrolünü yapmıyor birçoğu gelişi güzel bırakılmış hatta bazısı yerlere devrilmiş. Üstlerinden ancak atlayarak geçmek mümkün oluyor. Neden İBB ve Sarıyer Belediyesi zabıta görevlileri bu durumu görmezden geliyor. Ailemizle birlikte en doğal hakkımız olan sağlık yürüyüşümüzü neredeyse yapamıyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler ve yetkilileri kullanımı gün geçtikçe artan bu Martı scooterlarla ilgili gerekli denetimleri yapmaları için göreve davet ettiler. Öte yandan scooter araçları zamandan tasarruf etmek için kullanan tüm vatandaşların da park etme şekline özen göstermeleri ve yayaların kaldırma yürüme hakkını gasp etmemeleri gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu