GündemManşet

Sessiz bekleyiş devam ediyor

Kilyos'taki tekne kazasında kayıp olan balıkçılardan, balıkçı teknesinin sahibi Yusuf Coşkun'u arama çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Ailesi ve yakınlarının sessiz bekleyişi ise sürüyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Kilyos açıklarında, Rus bayraklı “GLARD 2” isimli tankerle çarpıştıktan sonra batan Türk bayraklı “Dursun Ali Coşkun” isimli teknede kaybolan balıkçı Yusuf Coşkun’u arama çalışmaları sürüyor. Kilyos açıklarında yürütülen çalışmalarda Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait TCG Alemdar ve TCG Çubuklu gemileri tarafından su altı, Sahil Güvenlik Komutanlığından 2 bot, 1 dalış timi ve 1 helikopterle de su üstü arama faaliyeti yürütülüyor.

İstanbul Valiliği, Kilyos’ta meydana gelen kasasının ardından kaybolan balıkçılardan 1’i için yapılan arama kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğünü, dalış ekibi ve helikopterle yapılan aramanın ise yarın sabah gerçekleştirileceğini bildirdi.

Kayıp balıkçı Yusuf Coşkun

BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Balıkçı Yusuf Coşkun’un arama çalışmaları sürerken ailesi Rumelifeneri’nde, komşu, akraba ve dostları Büyükdere Mahallesi’nde bulunan evlerinin önünde sonucu bekliyor. Kilyos’taki tekne kazasından 2 çocuğu sağ olarak kurtulan Coşkun’un evini komşuları ziyaret edip üzüntülerini ifade ediyorlar.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Valiliğin konuyla ilgili yaptığı açıklaması ise şöyle:

* Kayıp 1 balıkçı için arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

* Gece süresince bir Sahil Güvenlik Botu tarafından termal kamera ile sabah gün aydınlanana kadar su üstü aramasına devam edilecektir.

* Yarın sabah 08.00’dan itibaren; Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan 2 bot, 1 Dalış Timi ve 1 Helikopter ile su üstü araması yapılacaktır.

* Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na ait TCG Alemdar ve TCG Çubuklu gemileri tarafından da su altı aramasına devam edilecektir.

BATAN TEKNENİN SU ALTINDAKİ FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI 

Öte yandan, TCG Alemdar gemisinin de katıldığı çalışmalarda denizin 77 metre dibindeki teknenin dikkat çeken fotoğrafları da ortaya çıktı.

Sarıyer Gazetesi olarak kazada hayatını kaybeden balıkçıların aile ve yakınlarının üzüntülerini paylaşıyoruz.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler