GündemManşet

Şişli ve Beşiktaş’ın “kiralık araç ihaleleri” iptal edildi!

CHP'li Şişli ve Beşiktaş belediyelerinin yapacağı milyonlarca liralık dev araç kiralama ihaleleri yapılan şikayet ve şartnamelerdeki hatalar yüzünden iptal edildi. Beşiktaş Belediyesi 288 araç, 215 şoför ve 3 operatör kiralamak isterken, Şişli Belediyesi ise 132 adet araç kiralamak istedi. İki belediye son anda iptal ettikleri ihaleleri yeniden yapacak.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

CHP’li Beşiktaş Belediyesi ile Şişli Belediyesi‘nin açtıkları araç kiralama ihaleleri, yapılan şikayetler ve ihale dosyalarındaki hatalar yüzünden iptal edildi. İptal kararları CHP’li belediye başkanlarınca alındı.

İHALE BİR GÜN ÖNCEDEN İPTAL EDİLDİ

Beşiktaş Belediyesi, belediye hizmetlerinde kullanmak amacıyla araç kiralama ihalesi açtı. 288 araç, 215 şoför ve 3 operatör kiralamayı amaçlayan belediye, 6 aylık hizmet süresi bulunan ihaleyi 14 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirmek istedi. Ancak ihale öncesinde belediyeye yapılan şikayet ve itiraz üzerine dev ihale, bir gün önceden iptal edildi. 13 Mayıs tarihli iptal kararı, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat‘ın talimatıyla alındı. Araç kiralama ihalesi eski Sarıyerli siyasetçi Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yılmaz‘ın bünyesinde yapılıyor. Son anda iptal edilen dev ihale önümüzdeki günlerde tekrarlanacak…

ŞİŞLİ BELEDİYESİ 132 ARAÇ KİRALAYACAK

Muammer Keskin’in başkanlığını yaptığı CHP’li Şişli Belediyesi, belediye bünyesinde kullanmak amacıyla tam 132 adet araç kiralamak için ihale açtı. 18 aylık hizmet süresini içeren ihale 20 Mayıs 2020‘de yapılacaktı. Ancak 21 Nisan 2020 tarihinde alınan sürpriz bir kararla söz konusu ihale iptal edildi. İptal gerekçesinde; “İdare tarafından zeyilname düzenlenmesi gereken konular oluşmuştur ve ilgili konuların ilanda da yer alıyor olması nedeni ile Kanunun 16.Maddesi gereği düzeltme ilanı yapılması için yeterli süre bulunmadığından ihalenin iptaline karar verilmiştir.” denildi. Milyonlarca liralık araç kiralama ihalesi önümüzdeki günlerde dosyadaki eksiklikler giderildikten sonra yeniden gerçekleştirilecek.

SARIYER, 98 MİLYONA SÖZKUR’A VERMİŞTİ

İstanbul’daki kiralık araç saltanatında ilçe belediyeleri arasında liderlik Sarıyer Belediyesi’nde bulunuyor. 8 Ağustos 2019’da yapılan araç kiralama ihalesinde belediyenin vazgeçilmez şirketi SÖZKUR, 98 milyon 427 bin lira bedelle bu ihaleyi de almıştı. 1 Ekim 2019 tarihinden başlayıp 30 Eylül 2022 yılına kadar devam edecek hizmet süresince, belediye 130 sürücü, 233 adet binek araç kiralamıştı. SÖZKUR şirketi bu son ihaleyle birlikte Sarıyer Belediyesi’nden bugüne kadar 500 milyondan fazla ihale almış oldu. SÖZKUR şirketinin sahibi 42 yaşındaki Soner Özkan, bu ihaleden yaklaşık bir ay sonra Bolu Mudurnu’da motosikletiyle şarampole yuvarlanarak yaşamını yitirmişti.

FOTOĞRAFIN YA DA LİNKİN ÜZERİNE TIKLA HABERİ OKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir