GündemManşet

Türk Kızılay Derneği’nden Sarıyer’de anlamlı proje

Sarıyer'de düzenledikleri etkinliklerle dikkat çeken ve önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan Türk Kızılay Derneği Sarıyer Şubesi faaliyetlerine anlamlı bir proje ile devam ediyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer’de gerçekleştirdikleri anlamlı proje ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Türk Kızılay Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fatih Türk; “Hilal-i Ahmer’den Kızılay’a bir iyilik geleneği olarak süregelen Sevgi Bohçası, bağışçıları sayesinde gönüllerde kalıcı izler bırakmaya devam ediyor. Bu sebeple bugün ilçemiz için önemli bir projenin startını veriyoruz. Bu proje ile ilçemizde yakın zamanda hizmete giren Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi ile protokol imzalayarak bu hastanede dünyaya gelen ihtiyaç sahibi yeni doğum yapan anne ile bebeğini tespit ederek ihtiyaçlarına bir nebze de olsa katkı sağlayacağız” dedi.

Proje sorumlusu Türk Kızılay Derneği Sarıyer Şube Koordinatörü Aslıhan Eğilmez ise; “Yeni doğum yapan ihtiyaç sahibi anne ile yeni doğan bebeğinin öncelikli hijyen, giyim, bebek bezi vb. Temel ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlayan bu proje ile yardıma muhtaç ailelere ulaşmayı planlıyoruz” dedi.

Protokolün taraflarından Sarıyer Hamidiye Etfal Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. H.Mustafa Özdemir de imzalanan bu projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Hastanemiz için önemli bir kazanım olacağını ve diğer hastaneler için örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

Türk Kızılayı Derneği Sarıyer Şube Başkanı Türk, bu projeyi ilçedeki diğer hastaneler ile de büyütmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir