GündemManşet

Ünsal Bilgiç’ten İmamoğlu’na fıskiye tepkisi!

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, beraberinde parti yöneticileri ve MHP Sarıyer İlçe Meclis Üyesi Mehmet Delihasan'la beraberinde bir grupla İBB tarafından geçtiğimiz günlerde açılan Hacıosman Korusu'nu hem gezdi hem de incelemede bulundu.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, beraberinde parti yöneticileri ve MHP Sarıyer İlçe Meclis Üyesi Mehmet Delihasan’la beraberinde bir grupla İBB tarafından geçtiğimiz günlerde açılan Hacıosman Korusu’nu hem gezdi hem de incelemede bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 19 Mayıs’ta katıldığı törenle hizmete açılan Hacıosman Konusu’ndaki eksiklikleri not alan Bilgiç koruda muslukları takılmayan fıskiyeleri de eleştirdi.

BİLGİÇ TEPKİ GÖSTERDİ

Muslukların takılmamasına tepki gösteren Bilgiç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Hacıosman Yürüyüş Parkuru’ndaki eksiklikleri bir an önce tamamlayarak görevini layıkıyla yapması gerektiğini belirtti. 26 milyona mal olan Hacıosman Korusu’ndaki düzenleme geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansımış ve maliyetin bu denli yüksek olması nedeniyle de eleştirilmişti. Bunca harcamaya rağmen parktaki muslukların dahi takılmamış olması ve pek çok eksiklik olması MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç’in ve parti yönetiminin de gündemine oturdu. Partililer yaklaşık bir kaç saat süren Hacıosman Korusu ziyaretini tamamlayarak bu konudaki düşünce ve gözlemlerini de paylaştı. Eşofman giyerek yürüyüş yaptılar ve renkli görüntüler oluştu.

“TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ünsal Bilgiç; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıyer ilçemizde hizmete sunduğu Hacıosman (Ferahevler-Çamlıtepe) yürüyüş parkurunu ve etkinlik alanını heyetim ve Sarıyer Belediye Meclis Üyemizle birlikte incelemelerde bulunduk. Orman içinde gereken gençleştirme ve ot alma temizliği, yeterli ihtiyaç alanları yok, inşaat ve çalışma devam etmekte. Bentlerin (göl) kıyılarına gereken yeterince özen gösterilmemiş, doğal şekilde dinlenme alanları yapılmamış, güvenlik sadece girişlerde mevcut, araç park alanları yok. Doğal yapıya dair özellikli bir bilinçlendirme yapılmamış, Atatürk Kent Ormanı Tabelası mevcut değildir. Açılış alelacele şekilde faaliyet amaçlı yapılmış eksiklerin tamamlanmasını yerel yönetimden Sarıyer adına bekliyoruz. İBB seçimlerinde İlçemiz için yerel seçimler öncesi verilen tüm vaatlerin ve yapılan hizmetlerin Milliyetçi Hareket Partisi İlçe teşkilatı olarak takipçisiyiz ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Hacıosman’daki Atatürk Kent Ormanı böyle açılmıştı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir