GündemManşet

Vicdansızlar, maskelerini minibüslerde yerlere atıyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa maske takarak çıkan bazı sorumsuz vatandaşlar, kullandıkları maskelerini minibüslerde yerlere atıyor. Halkın sağlığını hiçe sayan ahlaksızların, yetkililerce tespit edilerek cezalandırılması isteniyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- RUKİYE AY

Tüm dünya ve Türkiye koronavirüsle mücadele ediyor. Vatandaşların büyük bir çoğunluğu tedbir amaçlı olarak sokağa maske ve eldiven takarak çıkıyor. Milyonlarca kişi de evlerinde adeta hapis hayatı yaşıyor. Ancak kullandıkları maskeleri ve eldivenleri yerlere atan vicdansızlar, insan sağlığı ile oynamaya devam ediyor.

KULLANILMIŞ MASKE YERE ATILMIŞ!

Korona virüsle mücadele kapsamında vatandaşların sağlığını korumak amacıyla otobüsler, minibüsler, vapurlar, metrolar, metrobüsler ekipler tarafından düzenli olarak ilaçlanıyor. Ancak bazı duyarsız vatandaşlar, kullandıkları maskeleri ve eldivenleri sokağa atmaya devam ediyor. Kimileri de maskelerini toplu ulaşım araçlarında da atmaya başladılar. Sorumsuzluk mu kasıt mı olduğu ise belirsiz…

NE ANLADIK BİZ BU İŞTEN…

Kendi sağlığını korumak için kullandıkları maske ve eldivenleri yere atan vatandaşlar başka vatandaşların sağlığını riske atıyor. Dikkatsizlikle yerde üzerine basılan bu malzemelerle ayakkabılara bulaşan mikroplar şehirde dolaşmaya devam ediliyor. Yerde dolaşan maskeyi gören vatandaşlar da yakın koltuklara oturmak istemeyip tedirgin oldular. Vatandaşın bu duyarsızlığına şoförler de tepki gösterdi. Korona virüsten korunmak için kullanılan maskeler, toplum sağlığını hiçe sayarak sokakta hatta toplu ulaşımda yere atılması “Ne anladık biz bu işten” dedirtecek derecede trajik bir durum teşkil ediyor.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir