GündemManşet

Zekeriyaköy Kasapçayırı’na yeni sağlık ocağı geliyor!

Sarıyer Belediyesi, Zekeriyaköy mahalle sınırları içinde kalan Kasapçayırı mevkiindeki bir binasını sağlık ocağı yapılması için İl Sağlık Müdürlüğü'ne bedelsiz olarak bağışladı. Bina, 4 bin 506 metrekarelik belediye arazisi içinde yer alıyor.

SARIYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi, Ocak ayı oturumunda Zekeriyaköy ve Maden bölgesi için çok önemli bir karar aldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla meclise getirilen karara göre Zekeriyaköy Kasapçayırı bölgesine yeni bir sağlık ocağının yapılması için İl Sağlık Müdürlüğü’ne bina tahsis edildi.

MECLİSTEN OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Konuyla ilgili Hukuk – Tarım Hayvancılık Balıkçılık ve Su Ürünleri – Engelsiz Yaşam Araştırma ve İnceleme Komisyonu tarafından hazırlanan müşterek rapor Ocak ayı oturumunda AK Parti ve CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla geçti. Oy birliği ile alınan karara göre; Sarıyer Belediyesi’ne ait Zekeriyaköy Mahallesi 140 Ada, 1 Parseldeki tek katlı prefabrik binanın bedelsiz olarak Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne tahsis edilmesi kararlaştırıldı. 4 bin 506 metrekarelik arazi içindeki bina, Koç Üniversitesi Batı Kampüsü ile Alya Sarıyer Evleri’nin yakınında, Nort İstanbul’un tam karşısında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir