Kültür-SanatManşet

Evde kal sanatsız kalma

Yeni tip koronavirüsten (Covid-19) etkilenen ülkelerde kamusal ve sosyal hayata yönelik kısıtlamalar gündeme gelirken, kültür sanat dünyasındaki birçok faaliyet de durma aşamasına ulaştı. Sarıyer Belediyesi de bu süreçte Sarıyerlilerin evde kaliteli vakit geçirebilmesi için yüz yüze dersleri iptal ederek ücretsiz uzaktan eğitime geçti.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Koronavirüs salgını nedeniyle çoğumuz günümüzü evde geçiriyoruz. Hayatımız neredeyse tamamen ‘online’ olurken Sarıyer Belediyesi de online belediyecilik hizmetine geçti. Uzaktan eğitim, konser, yoga, pilates, jimnastik, fitness, çocuklar için eğitici aktiviteler ve daha fazlası..  İşte bu kapsamda vatandaşları sanatla buluşturmak için de çalışmalar devam ediyor. Kültür ve Sanat İşleri Müdürlüğü bünyesinde verilen eğitimleri, isteyenler bilgisayarlarından isteyenler de tablet ya da telefonlarından izleyebiliyor.

KURSLARA OLDUKÇA YOĞUN İLGİ OLDU

Uygulamalı tiyatrodan piyanoya kadar beş farklı branşta verilen kurslara ilgi oldukça yoğun oldu. Haftanın belli günlerinde aldıkları eğitimlere online olarak devam eden 554 kursiyer verilen bu hizmet için Sarıyer Belediyesi’ne teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu