ManşetSektörel

F + Mimarlık güvenilir ve profesyonel ekiplerle hizmetinizde

Sihirli dokunuşlarla kişiye özel lüks ve kullanışlı mekanlar yaratan F + Mimarlık, Maden Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı. Kurucusu mimar Fatih Yıldırım, “Yurt içinde ve yurt dışında, lüks konut, villa, ofis, showroom, mağaza ve butik projelerin tasarım ve uygulama süreçlerinde deneyim sahibi birisi olarak; tecrübelerimi artık Sarıyer’in hizmetine sunuyorum.” diye konuştu.

F + Mimarlık Ofisi olarak çalışmalarınızda hedef kitleniz nedir?

F + Mimarlık ofisinin temellerini 2010’da Stuttgart’tan İstanbul’a döndüğümde attım. Öncelikli hedefimiz, günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilen, aynı zamanda sürdürülebilir nitelikte, ergonomik ve estetik kaygıları göz önünde bulunduran mimari çözümlemelerle keyifli mekanlar planlamaktır. Farklı ölçeklerde butik çalışmalar yapıyoruz. Türkiye genelinde çeşitli projelerde yer aldık. Kıbrıs basta olmak üzere yurt dışı projelerimiz de oluyor. Sarıyer’de hedef kitlemize hitap etmek istiyoruz. F + Mimarlık olarak çalışmalarımızda 20 yılı aşkın bir tecrübeye sahip Yıldız İnşaat’la da bir aradayız.

Çalışma sürecinizde danışmanlık, tasarım, proje ve uygulama aşamaları yer alıyor? Bu aşamalardan bahseder misiniz?

Danışmanlık aşamasında uygulama kontrolörlüğü, proje ve uygulama yönetimi yer alıyor. Tasarım aşamasında, sürekli değişen tasarım trendleriyle uyumlu iç mimari tasarımlar yaparken modern çağın estetik anlayışını ve tasarım ilkelerini de yaşam alanlarına entegre ediyoruz. Yapılan tasarımın her zaman yenilikçi özgün bir ifadeyle buluşması konusunda titiz davranıyoruz. Proje aşamasında, mimari ve iç mimari dekorasyon projeleri, uygulama ve imalat projeleri var. Son olarak uygulama aşamasında ise, mimari alanındaki akademik düzeydeki bilgimiz, uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve özgünlükten yana yenilikçi tasarım anlayışıyla müşterilerimizin zevkleri ve mekânsal ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyoruz.

Sektörde sizi diğerlerinden ayıran farklar neler?

En basit ifadeyle, bizi ayıran farkın “kişiye özel” hizmet sunmamız olduğunu söyleyebilirim. Dolayısıyla işleri daha seçici ve daha detaycı inceliyoruz. Ölçek kısıtlaması olmaksızın her türlü tadilat ve uygulama alanlarında güvenilir ekiplerle kaliteli hizmet sunuyoruz. Ayrıca ücretsiz keşif imkanı da bu hizmetlerimize dahildir. Doğal estetik malzemeler kullanarak konforlu yaşam alanları yaratıyoruz. Müşterinin isteklerine önerilerimizi sunarak ortak bir paydada buluşuyoruz. Bizim için önemli olan müşterinin memnuniyetidir. Müşterilerimizi aynı zamanda iş ortağı olarak da görüyoruz. Hiçbir zaman işin büyüklüğünü küçüklüğünü sorgulamıyoruz. Tüm bunların yanı sıra kişiye ve mekâna özel dekoratif aksesuarlarımız oluyor. Örneğin; vazolar, sehpalar, saksılarla mekâna farklı boyutlar kazandırabiliyoruz. Buna son dokunuş diyoruz.

Mimaride en önemli şeyler nelerdir? Bunu nasıl yorumluyorsunuz?

Estetik ve kalitenin bir arada sunulabilmesi çok önemlidir. Bunun için de doğru malzeme, renk ve doku seçimi yapmak gerekir. Kullanıcının rahat etmesini ve ortamı benimsemesini önemsiyorum. F + Mimarlık olarak Sarıyer’de güzel isler yapacağımıza inanıyorum.

F + MİMARLIK

Adres: Maden Mahallesi Gediz Sokak No:2B D: 5 Sarıyer

Tel: 0212 801 86 66

Gsm: 0544 678 72 77- 0532 616 72 63

İnstagram: @fplusmimarlik

Facebook: fplusmimarlik

www.fplusmimarlik.com

fatihyildirim.mimar@gmail.com

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler