ManşetSektörel

Kuzey Antik Mezat Salonu’nda müzayede başlıyor

Antika severlerin çok özel ve değerli parçaları bulabileceği Kuzey Antik Mezat Salonu Emirgan'da kapılarını açtı. Bugün ilk canlı müzayede saat 15:00'te yapılıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Kuzey Antik Mezat Salonu, Emirgan’da kapılarını açtı. Çocukluğundan bu yana antika işinin içinde olan Sarıyer’in en eski antikacılarından Kuzey Antik – Mezat’ın sahibi Baki Yeşilyurt; “Antikanın gerçek değerinin anlaşılabilmesi için bu konuda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Emirgan’da kapılarını açan Kuzey Antik Mezat Salonu’muz Sarıyer’de bir ilk oldu. 300 m2’lik bir alanda yer alan müzayede salonumuzda antikayla konferanslar da veriliyor. Antikalarını getiren insanlara hem ücretsiz antika ekspertizi yapacağız, hem de antika hakkında gerekli tüm bilgileri sunacağız. Ayrıca salonumuzda arkeoloji öğrencilerine dersler de vereceğiz. Yani Kuzey Antik – Mezat olarak Sarıyer’e antika konusunda bilinç kazandıracak güzel bir mekan açıyoruz” dedi.

İLK MÜZAYEDE BUGÜN YAPILIYOR

Kuzey Antik Mezat Salonu’nda ilk canlı müzayede bugün gerçekleştiriliyor. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Yeşilyurt, “Antika tutkusunu kıymetli parçalarla yaşatmak isteyen herkesi bugün saat 15:00’te başlayacak olan canlı müzayedemize bekliyorum. Bundan sonra her Cumartesi günü aynı saatte müzayedelerimiz devam edecektir” dedi.

Kuzey Antik – Mezat

Baki – Alişan

Sarıyer: 0532 205 05 16

Baltalimanı: 0534 489 87 18

www.facebook.com/kuzey.antik.mezat

MERKEZ: Emirgan Mah. Postayolu Cad. No: 213/B – ŞUBE: Maden Mah. Yunus Emre Cad. No: 59/A

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir