ManşetSektörel

Odyoist İşitme Cihazları Sarıyer’de açıldı

Odyoist İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi, kaliteli işitme cihazlarını hastalara ulaştırmak için İstanbul’daki 2. şubesini Sarıyer’de açtı.

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER

Sarıyer’de kapılarını açan Odyoist İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’nde Oticon ve Siemens cihazlarının satış ve ayarlarıyla birçok marka işitme cihazının tamirleri yapılıyor. İstanbul’daki ikinci şubesini yoğun talep nedeniyle Sarıyer’de açan Odyoist İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’nin Yetkilisi Baran Avak; “Eskiden hastalar işitme cihazı almak için Sarıyer’den başka ilçelere gitmek zorunda kalıyorlardı. Hasta potansiyelimizin çoğu yaşlı olduğu için gidip gelmekte çok zorlanıyorlardı. İşitme cihazlarının markası ve kalitesi çok önemlidir. Çünkü işitme cihazı medikalden alacağınız bir baston ya da herhangi bir ürün gibi değildir. Daha önce kötü bir işitme cihazı kullandığı için bir daha cihaz kullanmak istemeyen çok hasta var.

Kullanmadıkları süre boyunca da işitme kaybı daha çok yükseliyor ve hastaya zarar veriyor. Yani en başta uygun fiyatlı olandan yana yapılan yanlış işitme cihazı tercihi sonrasında bu kez sadece daha pahalı cihazlarla aşılabilecek daha büyük hasarlara da yol açıyor diyebiliriz. Daha önce kötü kalitede işitme cihazları kullanıp sonrasında bize gelen hastaların önyargılarını aşmaya çalışıyoruz. 30 gün deneme sürecimiz var. Eğer hasta cihazı kullanıp memnun kalmazsa geri iade edebiliyor. Kulak arkası ve kulak içi işitme cihazı modellerimizde SGK ile anlaşmamız da var. Uygulamalarımız; işitme cihazı uygulama, kulak kabı, işitme cihazı bakım ve tamiridir. Dijital işitme cihazları, işitme cihazları pili ve işitme cihazı aksesuarları satışımız var” diye konuştu.

“İŞİTME CİHAZI ALMAK BİR ORGAN ALMAK GİBİDİR”

Odyometrist Yeliz Çıtak ise işitme ve işitme cihazlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. İşitme kaybı olan hastalara önerilerde bulunan Çıtak şöyle konuştu; “Hasta memnuniyetine çok önem veriyoruz. Hastaya işitme cihazını vermekle iş bitmiyor. Asıl süreç ondan sonra başlıyor. Hastayı memnun etmemiz gerekiyor. İşitme cihazlarının bakımı, bu cihazların parçaları, pilleri, ayarları ve teknik servis süreci hastaya sunduğumuz hizmetlerimiz arasında yer alıyor. İşitme cihazı almaya gittiklerinde, aslında bir organ aldıklarının farkına varmaları gerekiyor. Almamaları ya da kullanmamaları gerektiğini düşünmemeliler. İşitme cihazını takan hasta sesleri hemen mükemmel derecede duyarak anlayacağını düşünmemelidir. Çünkü algılama ve anlama yetisi bir anda kaybedilmiyor. Bunlar işitme kaybıyla başlayıp zamanla oluşan etkilerdir. İşitmesi seviyesi normal değerlere gelse de algılama kısmında problemler devam edebiliyor. Biz algılama kısmını da hastalara kazandırıyoruz. Dolayısıyla bu süreçte hastanın kendisine, o işitme cihazına şans tanıması ve kullanması gerekiyor. Hastaya işitme seviyesini cihaz taktığı zaman seviyeyi arttırıyoruz daha küçük sesleri duymasını sağlıyoruz ama algılama aşamasını ancak hastayla birlikte aşabiliyoruz. İşitme cihazlarının mekanik kısımlarına dokunmadıkları sürece hortum ve kalıp kısımlarının temizliğini günlük olarak kendileri yapabilirler. Kulak içi cihazlarda filtrelerin temizlenmesi önemlidir. Hastalarımız 3-6 ayda bir cihazlarını genel bakım için bize getirebilirler.”

İşitme kaybı ve nedenleri nedir?

Dış ve orta kulak işitme sinirinde meydana gelen hasarlar sonucu ses algısının azalması ya da kaybolmasına işitme kaybı deniliyor. Geçirilen kazalar ve travmalar, bazı hastalıklar (yüksek ateş…), kulak zarının hasar görmesi, kulaktaki kemiklerin kireçlenmesi, yüksek sesle dinlenen müzik, görüntülü ve sesli ortamda bulunmak işitme kaybına yol açıyor.

Şube: Çayırbaşı Mah. Bahçeköy Cad. No: 30 Sarıyer / İstanbul (PTT yanı)

Tel: 0212 283 21 21

Gsm: 0542 497 70 43 Baran Avak

Gsm: 0552 487 26 26 Yeliz Çıtak

Merkez: Sultan Selim Mah. Şahinler Cad. No: 12/B Kağıthane / İstanbul (Kağıthane Devlet Hastanesi karşısı)

Tel: 0212 280 58 28

Gsm: 0535 410 37 39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir