Manşet AltıSağlık

SARIYER’İN SEVİLEN İSMİ ALİ RIZA AÇIKBAŞ EMEKLİ OLDU!

Sağlık sektöründe tam 34 yılı geride bırakan ve 22 yıldır da İstinye Devlet Hastanesi'nde görev yapan sağlık görevlisi Ali Rıza Açıkbaş, emekliliğe ayrıldı. Deneyimli ve sevilen sağlıkçı Açıkbaş'a, meslektaşları duygusal bir veda kutlaması düzenlerken İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Osman Gazi Kiraz da hizmetlerinden dolayı "teşekkür plaketi" verdi.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

İstinye Devlet Hastanesi’nde tam 22 yıldır görev yapan ve sağlık sektöründe 34 yılı geride bırakan başarılı sağlıkçı Ali Rıza Açıkbaş, emekliliğe ayrıldı. Görev aldığı yerlerde hizmetleriyle iz bırakan ve İstinye Devlet Hastanesi’ndeki çalışmalarıyla da herkesin gönlünü kazanan Açıkbaş, devlet hizmetini başarıyla tamamlayarak emekli oldu. Mesai arkadaşları tarafından duygusal bir veda kutlamasıyla uğurlanan Açıkbaş, yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle de İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Osman Gazi Kiraz‘dan teşekkür plaketi aldı. Başhekim Kiraz, Açıkbaş’a bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, emeklilik hayatında da başarılar diledi.

22 YILDIR İSTİNYE’DE GÖREV YAPIYORDU

Ali Rıza Açıkbaş, 1986 yılında Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden sonra Atatürk Üniversitesi’nde okudu. 1986 yılında Adıyaman Koçali Sağlık Ocağı,1989 yılında Kocaeli Yeniköy Sağlık Ocağı’nda görev yaptı.1998 Şubat ayından itibaren de İstinye Devlet Hastanesi’nde görev yaptı. Aynı zamanda eğitim hayatına lisans sonrası yüksek lisans da yaparak devam etti. Toplum sağlığı alanında uzman bir veri ile görev yapan bir toplum sağlığı emekçisi olan Açıkbaş, pandemi döneminde aktif görevler alarak pek çok insanın sağlığına kavuşmasında etkili oldu. Görevi boyunca zorda olanlara yardım eden, mütevazı ve samimi kişiliğiyle herkesin sevgisini kazanan Açıkbaş, geride Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştığı 34 onurlu yıl bıraktı.

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu ” Güler yüzlü, çalışkan ve dürüst bir sağlık çalışanı olan Ali Rıza Açıkbaş’a bundan sonraki hayatında mutluluklar ve sağlıklı günler dilerim. Sağlık camiası için örnek bir insan olan Açıkbaş’a emeklilik hayatı hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu