behcet-kemal-caglar2

Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi yıkılıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Baltalimanı’ndaki Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi için yıkım kararı çıkarıldı. Okulda öğrenim gören binlerce öğrenci Darüşşafaka’daki Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’ne kaydırıldı. Veliler ve öğrenciler büyük mağduriyet çekerken, konuyla ilgili Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya açıklama yapan Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, sorunu çözmek için müstakil bina arayışlarına girdiklerini söyledi.

İstanbul’un ve Sarıyer’in en tanınan okullarından Baltalimanı’daki Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi için bakanlık deprem tehlikesi nedeniyle yıkım kararı verdi. Kararın okulların açılmasına sayılı günler kala alınması hem velileri hem de öğrencileri perişan etti. Öğrenciler Darüşşafaka Mahallesi’ndeki Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’ne kaydırıldı. Öğrencilerin derse giriş saat 14.00 çıkış saati ise 19.40 olarak belirlendi. Ancak bu durum hem Mustafa Kemal Anadolu Lisesi hem de Behçet Kemal Lisesi öğrenci ve velilerini mağdur etti. Sarıyer Gazetesi’ni arayan çok sayıda veli, çocuklarının kalabalık ve hijyenik olmayan sınıflarda eğitim görmek zorunda kalacağını, dershaneye gitme imkanlarının ortadan kalkacağını belirtti.

KAYMAKAM MEHMET ÖZER; “MÜSTAKİL BİNA ARIYORUZ”

 Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu, veliler ve öğrencilerin yaşadığı sıkıntıları Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer‘le paylaştı. Durumdan haberdar olduklarını söyleyen Kaymakam Özer, “Buradaki en büyük sıkıntı öğrencilerin dershaneye gidememe durumu. Konunun çözümü için çalışmalar yapıyoruz. İBB’ye ait Bağlar’daki bir okulu Milli Eğitim’e verilmesi için çalışmalar yaptık ancak tahliyeye izin çıkmadı. Bu sorunu ancak müstakil bir bina bularak çözmek gerekiyor. Bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor, öğrencilerimiz ve velilerimiz için elimizden gelen herşeyi yapacağız” diye konuştu.

Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi yıkılıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Çökmeye alıştık. Haklısınız çökelim oraya da. Sahibini de fetöden atarız içeri.

    Cevapla
  2. Sayın kaymakamı maslakta daha önceden okul olarak kullanılan ve şuan boş olan binaya el koyalım. Sariyerin yüzlerce çocuğu bu durumdan çok zarar gördü. Geçen senede ozdemir sabancı lisesi aynı duruma maruz kaldı.

    Cevapla
Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!