Her şeye rağmen

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yitirdiğimiz onca şey arasında sanırım en çok özlediğimiz o eski bayramlar… Her sene boğazımızda bir düğüm gibi takılıp kalan o derin hüzünlerin sebebi artık eskisi gibi yaşayamadığımız bayram gelenekleri. 1 yılı aşkın süredir büyük bir sabırla adımladığımız ve toplum olarak zorlu bir mücadele verdiğimiz pandemi de eskiye özlemimizi arttıran faktörler arasında baş sırayı çoktan aldı. Baştan aşağı değişen yaşamın her bir alışkanlığı arasında o eski bayramları da kaybettik. Artık yalnızlığımıza yalnızlık kattığımız evlerde sevdiklerimizden uzak sadece özlüyoruz. Günler geçiyor ve pandemi artık rutinimiz oldu. Ev ve iş arasında sağlığımızı tehlikeye atarak geçirdiğimiz tedirgin saatler ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için aceleyle yaptığımız alışverişlerle hayat geçip gidiyor. Sağlığını korumak için herkes mecburen birbirinden kaçar oldu. Belki alıştık da bunca zorluğa ama işte bayramlar gelince bir başka üzülüyorum. Ramazan ayı boyunca hastane koridorlarında hastalarının bir an önce iyileşmesini yaşlı gözlerle bekleyen ve orucunu o koşullarda bulduklarıyla açabilen nice insan gördüm yüreğim darmadağın oldu. Toplum olarak Ramazan ayı boyunca acılarımızı ekmeklerimize katık ettik. Sofralarımız hep bir eksik kuruldu. Çünkü artık neredeyse her evde bir acı var. Binlerce canımız koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Kalanlar yaşayan bir ölü gibi bir yandan virüs mücadelesi içinde acılarını bile yaşayacak derman kendilerinde bulamadılar. Günler geçiyor… Zaman en iyi ilaç derler, sağlık olsun da daha nice bayramlarda dostça kavuşuruz diye ümit ediyoruz. Dünden bugüne artık çok çabuk eskiyor günler. Hatıralarımıza ekleyecek ne az şey yaşıyoruz! Maskelediğimiz sevinçlerimizin, acılarımızın ve hayallerimizin içerisinde savrulup duruyoruz. Pandeminin sona ereceği günleri iple çekerken, yaşadığımız bayramların o şeker tadında düşünceleri ve gelecek sağlıklı bayramların hayalleriyle avunuyoruz.

Sağlığımızın yerinde olduğu, sevdiklerimizin canının sağ olduğu ve ümitlerimizin hep taptaze olduğu nice güzel bayramlara. Ramazan Bayramı’mız mübarek olsun. Sağlıkla kalın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!