sasider-olagan-kongre-ali-genc

Sarıyer Sivaslılar Derneği Olağan Kongresi’ni yaptı

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer’in en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER), Olağan Genel Kurulu’nu üyelerinin katılımıyla Korupark İstanbul tesislerinde yaptı.

Hilmi Kılıç, Turan Durbaba Öztürk, Dilek Bozkaya ve Zeynep Kaya’dan oluşturulan Divan Kurulu’nun ardından seçimlere geçildi. Divan kuruluna üyelerin oybirliği ile tek liste sunuldu. Ali Genç üyelerin tamamının oyunu alarak yeniden başkan seçildi. Yeni listede Sarıyer’in sevilen isimlerine de yer verildi.

SASİDER Başkanı Ali Genç yaptığı konuşmada şunları söyledi; ‘Genel Kurulumuz, Sivasımıza, Sivaslı hemşehrilerimize ve Sarıyerimize hayırlı uğurlu olsun. Yüksek katılımınızdan ve bizlere göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. Güveninize layık olabilmek için ekibimle birlikte gece gündüz çalışacağız. Sarıyer’de Sivaslılar olarak ve Sarıyer’in en büyük STK’sı olarak hemşehrilerimizin ve kıymetli Sarıyerlilerin yanında, her zamankinden daha büyük bir azim ve kararlılık içerisinde durmaya devam edeceğiz.”

“GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN ÇEKİNMEYECEĞİZ”

“Sivaslıların ve güzel Sarıyerimizin ali menfaatleri için elimizi değil, gövdemizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Daha çok insiyatif alacak ve daha çok çalışacağız. Haksızlıkların ve adaletsizliklerin karşısında halkımızdan aldığımız gücümüzle, çelikten set olacağız. Sarıyer’in ve Sarıyer’de yaşayan saygıdeğer halkımızın sorunlarıyla hemhal olmayanların yanında değil karşısında olacağız. Bizler Sasider ailesi olarak partiler üstü duruşumuzu sergilemeye devam ederken, çeşitli partilerde görev almak isteyen hemşehrilerimizi eskiden olduğundan daha güçlü bir şekilde destekleyeceğiz. Siyaseti amaç değil, hedefe, hizmete giden yolda bir araç olarak görüyoruz. Laf üretenin değil iş yapanın yanında yer alacağız ve bütün gücümüzde kendilerine destek olacağız. Bugün buraya bu denli yoğun katılımın olması bizlere ayrı bir güç ve kuvvet verdi. Ancak pandemi sebebiyle üyelerimizin dışında misafir kabul edemeyişimizin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Üstlenmiş olduğumuz bu görevi Allah’ın izniyle başarıyla yürüteceğimize olan inancımızı daha da arttırdı. Anladım ki: yolu doğru olanın yükü ağır olmazmış. Dernek yönetim kurulu listemizi yaparken çok ince eledik, sık dokuduk. Ve bu güzel kadroyu meydana getirdik.”

“KADINLARIMIZI HEP YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

“Sevgili gençler; dernek adı altında yapılan tüm uğraşların amaçlarından birisi de, sizlerin toplum içinde gelecekte daha güçlü ve söz sahibi bireyler olmanız, yönetilen değil yöneten olmanızdır. Sizlerin içinde olmadığı bir dernek balsız bal kovanına benzer. Sizler okuyup doktor olabilirsiniz, avukat alabilirsiniz, iş adamı yada siyasette önemli bir yerde olabilirsiniz. Eğer geçmişinizle kopuk olursaniz, geleceğe doğru bakamazsınız ve bu kültürü de geleceğe taşımanız imkansız olur. Kültür bir toplumun geçmişle olan bağı, geleceğe yön veren kılavuzudur. Toplumun temel direği kadınlarımıza seslenmek istiyorum. Dünyada kadınlarını dışlayarak, refah seviyesini yükselten, kalkınmasını sağlayan toplumlarla karşılaşmak mümkün değildir. Kadını sosyal hayatın içinden alarak eve kapatan toplumların halinin içler acısı olduğunu hepimiz görmekteyiz. Bu nedenle biz kadınlarımızı hep yanımızda görmek istiyoruz. Onların inceliğinden, zarafetinden, nazikliğinden, hoşgörüsünden, analık duygusunun verdiği sevgisinden yararlanmak istiyoruz. Sizleri bu duygu ve düşüncelerle en kalbi hissiyatımla selamlıyor, geleceğin geçmişten daha aydınlık olmasını yüce Allah’tan diliyor, kongremizin hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum sağ olun var olun.”

Program yönetimde yer alan isimlerin, geleceğe yönelik duygu ve düşüncelerinin paylaşılmasının ardından hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.

İşte Sarıyer Sivaslılar Derneği’nin Yeni Yönetim Listesi (Alfabetik):

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!