sariyer-ciceksatisyeri2

Sarıyer Belediyesi’nden Boğaz’da kiralık Çiçek Satış Yeri!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer Belediyesi, Baltalimanı Mahallesi sınırları içinde kalan Baltalimanı Serhazin Süleyman Ağa Camii‘nin hemen  karşısındaki Çiçek Satış Yerini ihaleyle kiraya çıkardı. Tapuda 175 ada 4 parselde yer alan 403 metrekarelik boğaz manzaralı arsa 8 Nisan’da ihale edilecek.

339 BİN LİRA DEĞER BİÇİLDİ

Sarıyer Belediyesi’ne ait arsa tapu kayıtlarında Mirgün Mahallesi olarak geçiyor. 46 pafta, 175 ada, 4 parselde yer alan çiçek satış yeri, açık teklif usulü ile ihaleye çıkarıldı. 2886 sayılı yasa kapsamında ihale edilecek arsa tam 3 yıllığına kiraya verilecek. Sarıyer Gazetesi‘nin yaptığı araştırmaya göre ihale işi, Sarıyer Belediyesi Encümeninin 11 Mart’ta aldığı 77 sayılı kararı gereği 8 Nisan 2021 Perşembe günü saat 12:15’de Belediye Encümeni huzurunda gerçekleştirilecek. Söz konusu arsaya muhammen bedel olarak 339 bin 660 lira değer biçildi. İhaleye katılmak isteyenler ise 10 bin 189 lira geçici teminat yatırmak zorunda. Yeni kiracılarını bekleyen çiçek satış yeri, Sakıp Sabancı Caddesi üzerindeki Japon Bahçesi ile Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi arasında kalıyor.

KİLYOS’TA 240 METRELİK KİRALIK BİNA

Öte yandan Sarıyer Belediyesi Kilyos‘ta 948 ada, 3 parselde yer alan 240 metrekarelik bir binayı da 3 yıllığına kiraya çıkardı. 63 bin lira muhammen bedel biçilen binanın ihalesi 8 Nisan’da yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler bin 890 lira teminat yatıracaklar.

Belediye ayrıca 8 Nisan’da Zekeriyaköy’deki 70 metrekarelik iki katlı ahşap bir yeri büfe olarak kiraya verecek. 1406 parselde bulunan park içinde kalan büfe yerine 64 bin 800 lira muhammen bedel biçildi. Bu ihaleye katılmak isteyenler ise geçici teminat olarak bin 944 lira ödemek zorunda.

sariyergazetesi.com- özel haber

Sarıyer Belediyesi’nden Boğaz’da kiralık Çiçek Satış Yeri!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!