lgs-sinav

Karantinadaki çocuklar sınava girdi

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da koronavirüs hastası ya da temaslısı öğrenciler, LGS’ye her ilçede belirlenen bir okulda girdi.

İlk oturumu saat 09.30’da başlayan LGS’ye koronavirüs hastası ya da temaslısı olduğu için karantinada olan çocuklar, ilçelerde belirlenen tek okulda alındı. Erken saatlerde velileriyle okul önlerine gelen öğrencilere, bina girişindeki görevli, sınava girecekleri sınıfları söyledi. Tek tek içeri alınan öğrencilere, maskeli ve koruyucu kıyafet giyen personel eşlik etti. Her çocuk sınava, tek başına alındığı sınıfta katıldı.

KAĞITHANE’DE 10 ÇOCUK SINAVA GİRDİ

Kağıthane Ziyapaşa İlkokulu’nda da 10 öğrenci sınava alındı.Okul önünde çocuklarını bekleyen velilerden Arzu Ekici, ‘Oğlu sınava girdi. Heyecan çok var, biz anneler olarak daha çok heyecanlıyız. İnşallah dört yılın emeğini verirler dedi.Karantinada son günleri olduğunu söyleyen Fatma Adlım da ‘Öğretmen tuttuk, elimizden geleni yaptık, şimdide dua ediyorum.Oğlum çok heyecanlıydı, çok korktum, çok üzülüyorum. Melek gibi bir çocuk, beş tane çocuğum var ama o başka, büyük olanı. Çok heyecanlı korkuyorum orada bir şey olacak diye. Hayalim, planım yok, sınav geçsin, şu anda başka hiçbir şey düşünemiyorum şeklinde konuştu.

BAHÇEDE HAVA ALMALARINA İZİN VERİLDİ

Sarıyer’de ise, 5 çocuk, Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi’nde sınava girdi. Ayrı dersliklerde sınava giren öğrencilerin, bahçeye çıkarak temiz hava almalarına izin verildi. Çocuğunu sınava getiren Ümit Bulut, Çocuğumun testi pozitif çıktı. Bugün onuncu gününde, karantina süresi 14 gün. Rotary 100.Yıl Anadolu Lisesi’ni ayarlamışlar. Her bir öğrencimiz ayrı ayrı sınıflarda sınav olmakta,teş ekkür ediyorum kendilerine. En azından sınavdan mahrum kalmadılar, psikolojik olarak da sıkıntı yaşayacaklardı. Zaten zor bir süreç malum. Ama şu an itibariyle güzel bir şey oldu. Çocuğum da çok mutlu oldu bu noktada şeklinde konuştu.

‘DOĞUM GÜNÜNDE İYİ BİR SINAV GEÇİRİR İNŞALLAH’

Bülent Erdal ise; ‘Çocuğum temaslı, annesi pozitif çıktı. Sağ olsunlar ayırdılar diğer öğrencilerden. Güzel bir şey oldu bizim için. İnşallah başarılı bir şekilde atlatır. Hatta bugün de kendisinin doğum günü. İnşallah güzel bir sınav geçirir dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!