zekeriyakoy

Pelikan Evleri Küme Evleri ismi değiştirildi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Sarıyer Zekeriyaköy’deki Pelikan Evleri Küme Evler isimli sokağın isminin Arifane Sokağı olarak değiştirilmesine karar verdi.

Söz konusu karar, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı oturumunda kabul edildi. İBB’ye gelen yazıda; “Sarıyer İlçesi, Zekeriyaköy Mahallesinde bulunan “Pelikan Evleri Küme Evler” isminin “Arifane Sokağı” olarak değiştirilmesi hakkında alman Sarıyer Belediyesi Meclis Kararı bildirilmektedir” denildi.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ MECLİSTEN GEÇTİ

“Pelikan Evleri Küme Evler” isminin “Arifane Sokağı” olarak değiştirilmesi talebi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 7/g maddesine göre değerlendirilip karar alınmak üzere Büyükşehir Belediye Meclisi’ne havale edildi. İsim değişikliği konusunda rapor hazırlayan Harita – Kültür ve Sanat Komisyonu da isim değişikliğine onay verdi. Mecliste yapılan oylamada da isim değişikliği kabul edildi.

sariyergazetesi.com/özel haber

Pelikan Evleri Küme Evleri ismi değiştirildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!