featured

Ayazağa’da 51 bin metrekarelik iki parsel ihaleye çıkarıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emlak Konut Yatırım Ortaklığı A.Ş, Sarıyer Ayazağa’da 51 bin 630 metrekare büyüklüğündeki ticaret-konut alanı imarlı 2 ayrı parseli arsa satışı gelir paylaşımı usulüyle ihaleye çıkardı. 9 Mart’ta ihale edilecek arazide 98 bin 133 metrekare inşaat alanı izni yer alıyor. Parseller Türk Telekom Arena Stadyumu’nun tam karşısında çok merkezi bir noktada yer alıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki TOKİ iştiraki olan Emlak Konut Yatırım Ortalığı A.Ş., Sarıyer’i ilgilendiren dev bir ihale açtı. Tapu kayıtlarında Ayazağa’da kalan ve kadastral ada – parsel numaraları 3/36 olan toplam büyüklüğü 51 bin 630 metrekarelik iki parsel ihaleye çıkarıldı. Türk Telekom Arena Stadyum’un tam karşısında E-5 yoluna cephe şekilde bulunan parsellere paha biçilemiyor.

98 BİN METREKARE İNŞAAT YAPILABİLECEK

Konut alanı inşaat izni 90 bin 650 metrekare olan arazide, ticaret alanı ise 3 bin 945 metrekare olmak üzere toplam 98 bin 133 metrekare. 49 bin metrekare ve 2 bin 630 metrekare olmak üzere iki ayrı parselden oluşan arazinin satışı 9 Mart 2021 tarihinde saat 11.00’de yapılacak. Arsa satışı gelir paylaşımı ihalesine girmek isteyen taliplilerin 15 milyon lira teminat yatırmaları gerekiyor. Söz konusu parseller tapuda Ayazağa’da kalmasına rağmen idari sınırlar içinde ise Huzur Mahallesi’nde yer alıyor.

Ayazağa’da 51 bin metrekarelik iki parsel ihaleye çıkarıldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!