kizilay-sariyer-kermes (10)

Kızılay’dan Sarıyer’e kermes

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, Sarıyerli kadınların el emeği ürünlerini Cumhuriyet Meydanı’nda düzenledikleri kermesle vatandaşlarla buluşturdu. Kermes yoğun ilgi gördü.

Sarıyer’de gerçekleştirdiği çalışmalarla her geçen gün farkındalık yaratan Türk Kızılayı Sarıyer Şubesi, Türk Kızılayı Genel Merkezi’nin “Şenlendirme Projeleri” kapsamında bir kermes düzenledi. Sarıyerli kadınların evlerinde ürettikleri el emeği ürünleri vatandaşlarla buluşturan kermes oldukça ilgi gördü. Kermesin yanı sıra Sarıyer Meydan’da sabah saatlerinden akşama kadar kan bağışı çadırında da bağışlar alındı.

Kermesle ilgili Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’a değerlendirmelerde bulunan Türk Kızılayı Sarıyer Şube Başkanı Fatih Türk şu ifadelere yer verdi; “Kızılay Sarıyer Şubesi olarak hem Sarıyerli çalışan kadınların hem de üreten kadınlarımıza destek olmak, hem de üreten kadınlarımızın Kızılay’a destek olmaları adına böyle bir organizasyon yaptık. Sarıyerli kadınlarımız daha sık kermes yapmamızı istiyorlar. Bizler de pandemi kurallarına uyarak çok daha çeşitlendirerek Sarıyerli kadınlarımızın yanında olacağız. Onlar da bizim yanımızda olacak. Kızılay adına böyle bir program yapmaktan son derece mutluyuz. Artık Kızılay Sarıyer ailesi, gençleriyle, kadın kollarıyla ana kademesiyle çok çok daha güçlü.

Bu vesileyle ufak bir şeyin de altını çizelim. Kızılayı artık sadece kan bağışı alan ya da yardım dağıtan bir sivil toplum kuruluşundan çok daha farklı yerlere getirmek istiyoruz. Burada bizim dönemimiz bittiğinde de Kızılay Sarıyer ailesi artık her mahallede bir temsilcisi olan bir afet durumunda veya yapacağımız bir organizasyonda temsil edebilecek bir sivil toplum kuruluşu olacaktır. Sizin vesilenizle de bir mesaj vermiş olalım. Hepimiz gönüllüyüz ve Sarıyer’de gönüllülere ciddi anlamda ihtiyacımız var. Bize destek olsunlar. Bu işin güzelliğini gönüllülerle birlikte yaptığımız için çok daha bereketli ve güzel geçiyor. Sarıyer’de bu gönül ve iyilik hareketinin içinde yer almak isteyen tüm Sarıyerli vatandaşlarımıza bize ulaşarak gönüllülük platformu altında destek olmalarını rica ediyoruz.”

AMACIMIZ KADINLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK!

Türk Kızılayı Sarıyer Şube Koordinatörü Aslıhan Eğilmez ise kermesle ilgili şunları söyledi; “Genel Merkez’imizin her sene “Şenlendirme Projeleri” adı altında çalışmaları oluyor. Sarıyer şubesi olarak kermes projemize onay verildi. Sarıyerli anneler Kızılay’a destek oluyor projesiyle burada amacımız elinde bir şeyler üretebilen ama çeşitli sebeplerle çalışamayan kadınların ev ekonomilerine katkı sağlamaktır. Onları el emeği göz nuru satıp ev ekonomilerine katkı sağlayacak bir ortam sağlıyoruz. Burada bu satışlardan elde ettiğimiz gelirin bir kısmıyla da Sevgi Bohçası projemizi hayata geçireceğiz. Sevgi bohçası yeni doğum yapan annelere hastanede ziyaret ederek verdiğimiz içerisinde ilk ihtiyaçları olan bir bohçadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. editor1_avatar
    4 ay önce

    Yapilan etkinlikte gorev aldim..emwgi gecen herkese sonsuz tesekkurler..inslh devami gelir.

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!