featured

Reşitpaşa Derneği’nden kermes

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reşitpaşa Güzelleştirme, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Reşitpaşa Sahva Diyaliz Merkezi Parkı’nde kermes ve imza günü düzenledi.

Reşitpaşa Güzelleştirme, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Reşitpaşa Mahallesi’nde ilk kez kermes ve imza günü düzenlendi. Mahalle halkını bir araya getiren 7-8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen Reşitpaşa halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinliği ilk gününde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcıları Nadir Günday, Hüseyin Coşkun, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, milletvekilleri, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

El emeği olarak ürettikleri ürünlerini sergileyebilme fırsatı bulan Reşitpaşalı kadınların yanı sıra, yazarların kitaplarını okurlarıyla buluşturduğu imza günü etkinliğiyle bir arada yapıldı. Emirgan’ın sevilen yazarı Cafer Hergünsel başta olmak üzere birçok yazar kitaplarını okurlarıyla buluşturdu.

“HERKESİN KATILIMIYLA KERMESİMİZ GÜZELLEŞTİ”

Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’a konuşan Reşitpaşa Güzelleştirme, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süreyya Cinik, Reşitpaşa halkını bir araya getirmek amacıyla kurdukları dernekleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; “Kermesteki amacımız Reşitpaşa’daki sosyal ve ticari açıdan açılması, el emeğiyle geçinen ve pandemi ortamında evine ekmek götürmek isteyen kadınlara da bir vesile olabilmekti. Sarıyer Belediyesi’ne desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca kermes etkinliğimizin düzenlemesinde emek derneğimizin tüm yöneticilerine, başkan yardımcılarım Hüseyin Karasu ve Hüseyin Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Ziyaretçilerimiz burayı çok beğendiler ve dernek yönetimi olarak bizlere teşekkür ettiler. Ben özellikle bize güç veren, o güzel keyifli zamanları hep beraber geçirmemizi sağlayan katılımcılar ve destek verenlere teşekkür ediyorum. Çünkü onların katılımıyla burası güzelleşti. Kadınlarımızın maharetli ellerinden çıkan el emeği, göz nuru ürünlerimiz var. Yazarların imza günleri de oldu. Çok da güzel vakit geçireceklerini düşünüyorum.”

Reşitpaşa Derneği’nden kermes

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!