amator-balikcilara-denetim

Sarıyer’de amatör balıkçılara denetim

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer’de amatör olta balıkçılığı yapanlara yönelik ortak denetim yapıldı. Balıkçılar, denetim esnasında, mesafe ve maske konusunda uyarılırken, boy limiti altında avlanılan balıklar denize geri bırakıldı.

Tarabya ve Kireçburnu kıyı şeridi arasında amatör kapsamda olta balıkçılığı yapanlara yönelik ortak denetim yapıldı. Denetime, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Sarıyer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğüne bağlı Deniz Polisleri, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İBB Zabıta Daire Başkanlığı Deniz Zabıta Amirliği ekipleri katıldı. 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 5/2 Amatör amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğ hükümlerine istinaden olta balıkçılığı faaliyetinde avlanmış olan balıkların boy, ağırlık, tür ve zaman yasağı açısından kontroller neticesinde boy limiti altında avlanılan balıklar denize iade edildi. Amatör olta balıkçılarına İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan el broşürleri verilerek, bilinçli amatör avcılık hususunda bilgilendirme yapıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!