sariyer-kira-satis-artis

Sarıyer’de yüzde 50 arttı!

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pandemi nedeniyle sakin yerlere ilgi artınca son bir yıl içerisinde ev fiyatlarına yüzde 50 zam yapıldı. Satılık ev fiyatlarında yine ilk sırayı Şile korurken sırasıyla Beylikdüzü, Avcılar, Sarıyer ve Adalar’da satış fiyatları yükseldi. Ortalama satılık fiyat artışı bu ilçelerde yüzde 50 seviyesinde oldu.

Nisan 2020’nden Nisan 2021’e yaşanan kira artışında İstanbul içinde en çok artış Şile, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Zeytinburnu’nda oldu. Son bir yıl içinde bu ilçelerdeki kira artışı ortalama yüzde 40 ile yüzde 50 seviyesinde oldu. Satılık ev fiyatlarında ise yine ilk sırayı Şile korurken sırasıyla Beylikdüzü, Avcılar, Sarıyer ve Adalar’da satış fiyatları yükseldi. Ortalama satılık fiyat artışı bu ilçelerde yüzde 48 seviyesinde oldu.

Müstakil yaşama talep arttı

Özelikle Anadolu Yakasında Şile’de yoğun talep yaşanırken, Avrupa yakasında ise Büyükçekmece talebin yoğunlaştığı bölge oldu. Ortak alandan ziyade müstakil yaşama geçiş ihtiyacı bu bölgelere olan talepleri artırdı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!