featured

Tarabya ve Kireçburnu’nda endişelendiren tablo!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer Gazetesi olarak ilçemizin Koronavirüs tablosunu irdelemeye ve okuyucularımıza aktarmayı sürdürüyoruz. Koronavirüs sayfamızdan tüm istatistik ve günlük rakamlara ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar Uygulaması‘ndaki verilere göre, Tarabya ve Kireçburnu, Sarıyer’de en fazla riskli bölgelerin bulunduğu mahalleler arasında yer alıyor.

Son dönemlerde mutant virüs vakalarındaki artış sürüyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Sarıyer’de de hasta sayısı yükselmeye devam ederken, Sarıyer Gazetesi olarak bir kez daha maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeye davet ediyoruz.

7.936.007
+26896
7.376.821
+30542
69.769
+210

REHAVETE KAPILMAYIN!

Normalleşme kapsamında bazı yasakların kaldırılması ve esnetilmesinin ardından yalnızca Sarıyerliler değil, İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen vatandaşlar da ortak kullanım alanlarına akın ediyor. Özellikle hafta sonu güzel havayı fırsat bilenler, mesire alanları, sahil ve parklarda bir araya geliyor. Kalabalık ortamlarda sosyal mesafe ve maske kuralına büyük ölçüde uyulmadığı dikkatlerden kaçmazken, yaşanan rehavetin vaka artışında büyük etken olduğu belirtiliyor.

LÜTFEN KURALLARA UYALIM!

Sarıyer Gazetesi olarak Koronavirüs’ün daha fazla kişiyi hayattan koparmasını engellemek ve sevdiklerimize zarar vermemek adına maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeye davet ediyoruz. İşi olmayan vatandaşlarımıza zorunda kalmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda çağrıda bulunurken, bir kez daha #EvdeKalSarıyerdiyoruz. Salgının yayılma hızını minimum seviyeye indirmek için uzmanların uyarılarını dikkate alalım.

Tarabya Koronavirüs yayılım yoğunluğu
Kireçburnu Koronavirüs yayılım yoğunluğu
Tarabya ve Kireçburnu’nda endişelendiren tablo!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  #EvdeKalSarıyer diyorsunuz ama kimse bunu umursamıyor lütfen daha duyarlı olalım Sarıyer halkı. kısıtlama olsun istemiyoruz artık

 2. 8 ay önce

  Diğer ilçeleri bilmiyorum ama Sarıyer geneli kurallara uymayan maskesiz dolaşan vs görmedim ama bazı bölgeler çok kalabalık oluyor mesafe konusunda kimse umursamıyor

 3. 8 ay önce

  Tarabyada oturuyorum bizim burda çok fazla vaka var herkes birbirinin evine girip çıkıyor bakkala gitmeye bile çekiniyorum

  • 8 ay önce

   bende tarabyada oturuyorum sahil akşamları hava da güzelse kalabalık oluyor onun dışında pek bir yoğunluk yok, siz nerede oturuyorsunuz

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!