Ali Yaman, Şükrü Genç’e Ayazağa’yı sordu

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ali Yaman, Sarıyer Belediye Meclisi Mart ayı meclis toplantısının ilk oturumunda konuştu.

Ayazağa Mahallesi adına söz aldığını ifade eden Yaman; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Ayazağa’da yaptığı “Ben sizlerin rızası olmadan hiçbir evrak imzalamayacağım” sözlerini hatırlatarak “Ayazağalılar verilen sözlerin tutulmasını bekliyor” dedi.

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ali Yaman, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e Ayazağa’ya verilen sözlerin üzerinden geçen zamana rağmen neden herhangi bir çalışma yapılmadığını sordu. Genç’e “Ben sizlerin rızası olmadan hiçbir evrak imzalamayacağım” sözlerini hatırlatan Yaman, konuşmasının ardından Şükrü Genç’e kutusunda “Ayazağa halkı sorunlarının çözümü için imza bekliyor” yazan kalemi hediye etti.

İşte AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Ali Yaman’ın meclis konuşması:

Ayazağa Mahallesi adına söz almış bulunmaktayım. Hepinizin bildiği gibi Ayazağa Mahallemiz 2013 yılında Sarıyer’e bağlandı. Ayazağa, Maslak, Huzur Mahalleleri Sarıyer’e bağlanmasıyla birlikte Belediyemizin Bütçesine adeta can suyu oldu. Sadece bu üç mahallenin bütçeye katkısı yüzde 35’in üzerinde, Ayazağa Mahallemiz, 2020 yılı verilerine göre Sarıyer’deki Mahallelerin en büyük nüfusuna ve seçmenine sahiptir. Aynı zamanda burası çok önemli nüfus ve seçmen olarak Sarıyer’in 13 Mahallesinin toplamından daha büyüktür.

Sevgili Arkadaşlar, 2016 yılında Ak Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi guruplarının oy birliği ile, Mahallemizin İmar planları Belediye Meclisinden geçmiştir. Burada emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Tabi bu kürsüden de çok konuşuldu, vatandaşlarımızın tapu alması ve imar planlarının çıkması da, maalesef sorunlarımızı çözmüyor. Deprem riskiyle her an karşı karşıyayız. 1999 depreminde özellikle mahallemizde bazı binaların hasar aldığını, vatandaşlarımızın imkanları olmadığı için, hala buralarda oturduklarını biliyoruz. Diğer komşularımız olan, Beyoğlu, Kağıthane, Beşiktaş, Eyüp, Gaziosmanpaşa gibi ilçelerimiz, yerinde dönüşüm veya kentsel dönüşümle ilgili, ciddi anlamda mücadele verdiklerini görüyoruz.

Bizler de Sarıyer Belediyemizden özellikle bu konularda, elini ve gövdesini taşın altına koymasını bekliyoruz. Aksi takdirde hepimiz o taş yığınlarının altında kalabiliriz. Belediye Başkanımız 2016 yılında, mahallemizde yaptığı konuşmalarda, dönüşüm ile ilgili ada ada tüm vatandaşlarımızı bilgilendirme sözleri vermişti. Ama ne gelen oldu ne giden! Ayazağa Mahallemizin en büyük şansızlığı 25 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilmesidir.

CHP arkadaşların seçim öncesi, tapu fiyatlarıyla ilgili, Sarıyer Belediyesi’nin 100 küsur parseli nasıl 250’TL’ye verdiyse, diğer tapuları da aynı bedellerle vereceğiz sözünü, buradan bir kez daha hatırlatmak istiyorum, Ayazağalılar verilen sözlerin tutulmasını bekliyor.

Sn. Başkan, hani dedim ya; Ayazağa 13 mahallenin toplamından daha büyük diye, Ayazağa’nın gerçekten çok sorunları var. Sarıyer ve Ayazağa halkı, bu kürsülerden bizlerin sorunlarını çözün diye, bu meclise yetki verdi. Biz AK Parti gurubu ve cumhur ittifakı olarak, vatandaşlarımızın bizlere verdiği sorumluluğun bilincinde olup, halkımızın da haklarını koruyarak, Ayazağalı vatandaşlarımız adına Sn. Şükrü Genç başkanımıza sormak istiyoruz: 2014 seçimlerinde, Ayazağa halkına verdiğiniz, seçim vaatlerinizi hala neden gerçekleştirmediniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!