Martıların İsmet Amcası!

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer’de yaşayan İsmet amca, her gün bisikletine yüklediği bayat ekmeklerle sahil boyunca dolaşarak martıları besliyor.

Yağmur çamur demeden Sarıyer’de çöp kenarlarına bırakılan bayat ekmekleri toplayan ve martıları beslemek için yola koyulan İsmet amca bu alışkanlığını hiç vazgeçmeden sürdürüyor. Sarıyer Merkez’de deniz kenarında martıları besleyen İsmet amca sahil boyunca bisikletiyle dolaşarak vatandaşların oldukça ilgisini çekiyor. Kendisiyle sohbet edenlere martıları beslemek için her gün sürdürdüğü bu alışkanlığını anlatan İsmet amcanın bu azmi görenleri şaşırtıyor.

Sarıyer’in martıları ona emanet…

Bisikletine atlayarak sahil boyunca bayat ekmekleri martılara atıyor. Martıların sevincine ortak oluyor. Sokak hayvanlarına olan ilgi, şefkat ve hassasiyeti dikkat çeken İsmet amca “Sarıyer’imizin martılarını her gün beslemek benim için oldukça keyifli bir uğraş. Çöp kenarlarına bırakılan bayat ekmekleri toplayarak başladım ve bugüne kadar da sürdürdüm. Zaman elverdikçe de bunu sürdüreceğim” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!