featured

Ayhan Yılmaz: “Muhtarların diyaloglarını sıcak tutacağız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanlık seçimi için aday olduğunu açıklayan Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz; “37 muhtarımız tek bir muhtarımızın derdiyle dertlenmek, sonuç alana kadar onun mücadelesini vermek adına burada olacak ve biz sadece orkestra şefliği yapacağız” dedi.

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkan seçimi için geri sayım başladı. Yapılacak olan seçimde adaylığını koyan Pınar Mahallesi’nin sevilen muhtarı Ayhan Yılmaz, Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi Bekir Batu’ya özel açıklamalar yaptı. Yılmaz, “Sarıyer Muhtarlar Derneği’ne sizin başkan olma durumunuzda ne değişecek, neyi eksik gördüğünüz için bir değişim istiyorsunuz” sorusunu şöyle yanıtladı;

“MUHTARLAR OLARAK HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN DERTLENECEĞİZ”

“Her şeyden evvel bizim başkan adayı olma nedenimiz şu anki mevcut başkanımızın ısrarla aday olmayacağını dile getiriyor olmasından kaynaklıdır. Bu böyle bilinsin… Bizim başkan adayı olmamız yönetimle alakalı olacak. Tüm dostlarımızın ve arkadaşlarımızın derdiyle mutlaka bire bir dertleneceğiz. Muhtar arkadaşlarımız nasıl ki kendi mahallelerinde vatandaşın derdiyle dertlenebiliyor ise kendi mahallelerini bir yere taşıma çabası içerisindeler ise biz de 37 muhtarımız tek bir muhtarımızın derdiyle dertlenmek ve sonuç alana kadar onun mücadelesini vermek adına buradayız. Biz sadece orkestra şefliği yapacağız. Tüm muhtar arkadaşlarımızı hayatın içerisine sokacağız. Sürekli onları sıcak tutacağız. Mücadelenin içinde kalacaklar ve ne olursa olsun muhataplarla ilişkilerimizi sürekli sıcak tutacağız.

“BİR BARDAK ÇAY İÇİN ZİYARET EDECEĞİZ”

“Kimseye kapı kulluğu yapmayacağız. Kimsenin kapısında saatlerce beklemeyeceğiz. Herkes kendi işini yapacak. Sonuçta muhataplarımız belli. Kimler bunlar, ilçe belediyesi, kaymakamlık, büyükşehir belediyesi ve devletin diğer birimleri. Dolayısıyla bunlarla ilişiklerimizi sıcak tutacağız. Muhtar arkadaşlarımızdan gelen herhangi bir sıkıntı için, “arkadaşım şu birimi ara” demeyeceğiz. Bu işin muhatabı biz olacağız. Biz o birimle iletişime geçeceğiz sıkıntıyı çözmek adına ta ki sonuçlanana kadar onun mücadelesini vereceğiz. Düzenli olarak ayda bir toplanmayacağız. Bir bardak çayını içmek için muhtar arkadaşlarımıza sürekli ziyaret edeceğiz. Sürekli onların dertlerini dinleyeceğiz. Yine tekrar söylüyorum ne olursa olsun o arkadaşımızın derdi sonuçlanana kadar onun üzerinde olacağız.”

“SU AKAR YOLUNU BULUR”

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’yla oldukça samimi bir şekilde sohbet eden Pınar Mahallesi Muhtarı Ayhan Yılmaz, “Sarıyer Muhtarlar Derneği’nin seçim süreciyle ilgili seçimin ertelenmesi gibi konularda bazı spekülasyonlar da duyulduğunu ve seçime bazı çevrelerin de müdahil olduğu konuşuluyor. Siz bu süreci nasıl yorumluyorsunuz sizi rahatsız eden bir şey var mı?” sorusuna ise kısa ve bir açıklamada bulunarak “Vallahi su akar yolunu bulur. Sürecin ötelenmesi zaten genelge gereğiydi. Çok da sıkıntı olmadı. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin” yanıtını verdi.

Ayhan Yılmaz: “Muhtarların diyaloglarını sıcak tutacağız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!