rize-artvin-muhtarlar-yardim

İstanbul Muhtarlar Federasyonu’ndan gönül köprüsü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Muhtarlar Derneği Federasyonu, Rize ve Artin’de yaşanan sel felaketinin ardından vatandaşların yaralarını sarmak için yola çıktı. İstanbul’dan Karadeniz’e gönül köprüsü kuran muhtarlar yardım malzemelerini bölgeye ulaştırdı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu, Rize ve Artvin’de yaşanan sel afetinin ardından vatandaşlara yardım eli uzatmak için seferber oldu. İstanbul Muhtarlar Federasyonu’na bağlı 23 ilçe derneklerinin toplamış olduğu yardımlar Rize ve Artvin’deki muhtarlar federasyonlarıyla bir araya gelinerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İstanbul’dan gönül köprüsü kuran muhtarlar Cuma gününe kadar bölgede kalarak temas ve incelemeler yaparak İstanbul’a dönecekler. Sarıyer Muhtarlar Derneği‘ni temsilen İstinye Muhtarı Recep Alkan ve Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya yardım eli uzatmak için bölgeye gitti. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan İstinye Muhtarı Recep Alkan; “Burada yaşadıkları afetle mücadele eden vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için bulunuyoruz. Sarıyer Muhtarlar Derneği’ni ve Sarıyer’imizi temsilen buradayız” dedi.

“Yaşasın sosyal dayanışma”

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Delibalta; yaşanan sel felaketinin ardından muhtarlarla birlikte güzel bir birlik sergilediklerini ifade ederek şunları söyledi; “İstanbul Muhtarlar Federasyonu olarak gönül köprüleri kurmak üzere Rize ve Artvin yolundayız. Bizi yola koymak için gelen İçişleri Bakanlığı Muhtarlar Daire Başkanı Suna Üstüner ve emeği geçen tüm yönetim kurulu ve hayırsever dostlarımıza, ayrıca lojistiğimizi sağlayan ve kumanya desteğinde bulunan belediye başkanımız sayın İsmet Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Rize Muhtarlar Federasyonu eşliğinde Rize ve Artvin ilçelerinin muhtarlar derneklerine yardımlarımız dağıtılacaktır. İstanbul Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulu adına emeği geçen tüm muhtarlarımıza da teşekkür ederim. Yaşasın sosyal dayanışma yaşasın iyilik.”

İstanbul Muhtarlar Federasyonu’ndan gönül köprüsü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!