featured

Sarıyer muhtarlarından Karadeniz’e yardım eli

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karadeniz’de meydana gelen sel afetine Sarıyer muhtarları kayıtsız kalmadı. İstanbul Muhtarlar Federasyonu’nun öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına Sarıyer’den tam destek geldi.

Karadeniz’de meydana gelen sel afetine yardımda bulunmak için Sarıyer muhtarları ve Sarıyer halkı elinden geleni yaptı. İstanbul Muhtarlar Federasyonu’nun başlatmış olduğu yardım kampanyasına tüm Sarıyer Muhtarları yardım eli uzattı. Başlatılan yardım kampanyası ile ihtiyaç sahiplerine tüm Sarıyer muhtarlıkları ile toplanan temizlik malzemesi, kıyafet, bebek bezi ve gıda yardımlarında bulunuldu.  Bu yardımların yanı sıra Gümüşdere halkı da kendi yetiştirdikleri sebzeleri afet bölgesine gönderdi.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu öncülüğünde ülkemizde  meydana gelen afetler dolayısıyla daha önce de Elazığ, Malatya, İzmir, Rize, Artvin ve Manavgat’ta yardımda bulunulmuştu. Bu yardımlara Sarıyer muhtarları ve halkı destek vermişti.

“SARIYER MUHTARLARI TEK VÜCUT”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya Karadeniz’de meydana gelen afetin ardından başlatılan yardım kampanyası için şunları söyledi; “Tüm muhtarlarımız ve halkımız adına bütün ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, ölenlere rahmet diliyoruz. Allah öncelikle devletimize, milletimize zeval vermesin diyoruz. Bu vesileyle Sarıyer muhtarları olarak İstanbul Muhtarlar Federasyonu öncülüğünde daha önce Elazığ, Malatya, İzmir, Rize, Artvin, Manavgat’tan sonra yaşanılan bu afet nedeniyle tüm halkımızın bizlere güvenerek teslim ettiği yardımlarını 1 tır olarak başlayıp sayısı gittikçe artan yardımları vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Bu vesileyle biz tırları göndermek için hazırlanıyoruz.  Sarıyer muhtarları olarak her zaman her yerde tek vücut olarak varız. Okyanusta bir damla misali elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız.”

 

Sarıyer muhtarlarından Karadeniz’e yardım eli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!