featured

Vali Ali Yerlikaya’dan Tarabya Muhtarlığı’na ziyaret!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 60 yıldır muhtarlık görevini sürdüren ve bu alanda Türkiye rekorunu elinde bulunduran Tarabya Muhtarı Rafet Üstün’e makamında nezaket ziyareti yaptı. Vali Yerlikaya, ziyaretinde Muhtar Üstün, eşi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

İstanbul’un deneyimli ve başarılı valisi Ali Yerlikaya, bugün Sarıyer Tarabya Muhtarlığı’nı ziyaret etti. 1961 yılından beri Tarabya’da aralıksız muhtarlık yapan ve tam 60 yıllık görev süresiyle bu alanda Türkiye rekorunu elinde tutan Muhtar Rafet Üstün’e yapılan nezaket ziyaretinde renkli görüntüler yaşandı. Tarabya Muhtarı Rafet Üstün, eşi Nur Üstün ile Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘nun ağırladığı Vali Yerlikaya, misafirliği sırasında keyifli ve samimi sohbetiyle dikkat çekti.

MUHTAR RAFET ÜSTÜN’E ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Sabah saat 11.00 sularında makam aracıyla Tarabya Muhtarlığı’na gelen Yerlikaya, günün anısına Muhtar Üstün ve eşine çiçek takdim etti. Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yerlikaya, muhtarlıkta asılan tarihi fotoğrafları da inceledi.

Muhtar Rafet Üstün’ün kendileri için çok değerli ve özel bir insan olduğunu belirten Yerlikaya, kimi zaman yaptığı esprilerle beğeni topladı. Bu haftanın aynı zamanda “yaşlılara saygı haftası” olduğunu söyleyen Yerlikaya ziyaretinde şu ifadelere yer verdi; “İstanbul’umuzun en güzel semtlerinden Tarabya Mahallesi muhtarlığını 60 yıldır büyük bir başarıyla sürdüren Refet Üstün ağabeyimizi ve en büyük destekçisi Nur Üstün ablamızı ziyaret ettik. Çünkü tecrübeler en iyi öğretmenlerdir.” Muhtar Üstün de, İstanbul’un Ali Yerlikaya gibi çalışkan ve başarılı bir valiye sahip olmalarından dolayı çok şanslı olduklarını söyledi.

MUHTARLARIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN

Yaklaşık 1 saat süren ziyaret sırasında muhtar Üstün’den övgüyle bahseden Yerlikaya, “Pandemi döneminde İstanbul’daki bütün muhtarlarımız olağanüstü bir gayret gösterdi. Ben onların hepsinden razıyım, Allah da onlardan razı olsun” dedi. Pandemi döneminde herkesin dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini söyleyen Yerlikaya, bazı ilçelerde aşılama konusunda insanların yoğun taleplerinin olduğunu ve bu konudaki hassasiyetin kendilerini memnun ettiğini belirtti.

ŞÜKRÜ GENÇ’İ “GEÇMİŞ OLSUN” İÇİN ARADIM

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu ile de sohbet eden Vali Yerlikaya, Sarıyer Gazetesi ve ilçe hakkında Batu’dan bilgiler aldı. Sarıyer Gazetesi’nin 16 yıllık bir gazete olduğunu ve kendisinin de ulusal basında uzun yıllar çalıştığını anlatan Batu, SABAH Gazetesi’nde Muammer Güler döneminde bir süre İstanbul Valiliği muhabirliği yaptığını da anlattı.

Batu, Sarıyer protokolünün koronavirüse yakalanması konusunu açınca Vali Yerlikaya, Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’e geçmiş olsun telefonu açtığını söyledi. Yerlikaya, Başkan Genç’le yaptığı telefon görüşmesinde yaptığı espriyi de paylaştı.

MUHTAR ÜSTÜN YERLİKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Sarıyer Gazetesi’nin özel olarak katıldığı ziyarete Haber Müdürümüz Rukiye Ay, muhabirimiz Banu Kahriman da eşlik etti.  Vali Ali Yerlikaya’nın ziyareti sonrasında muhtarlıkta topluca hatıra fotoğrafları çekildi. Tarabya Muhtarı Üstün, kendisine yaptığı nazik ziyareti nedeniyle Vali Yerlikaya’ya teşekkür ederken, Yerlikaya da muhtarlıkta kendisine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın resmi sosyal medya hesabından Tarabya ziyaretine dair fotoğraflar paylaşıldı.

Vali Ali Yerlikaya’dan Tarabya Muhtarlığı’na ziyaret!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 7 ay önce

  Resimlerde birsey dikkatimi cekti sevgili muhtarimizin odasi tarabyaya hizmet edenlerin portreleriyle dolu vali beyin dikkatle incelemesi gözümden kaçmadı, umarım hayran kalmıştır. Bekir bey masallah her karede varsınız

 2. 7 ay önce

  Yakın zamanda taşındım tarabyaya muhtar beyden yeni haberim oldu valimizin ziyaret etmesi büyük incelik

 3. 7 ay önce

  Muhtarimiz bizim gozebegimiz kendisini cok seviyoruz sayiyoruz yillarin emektari ayrica Valimiz de çok ince muhtarimizi ziyâret etmesi bizi sevindirdi

 4. 7 ay önce

  Tarabyamizin çinari Rafet Üstün muhtarımıza sağlıklı mutlu görevler diliyorum

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!