dogan-altintas-memleket-partisi

Memleket Partisi Sarıyer’den kınama duyurusu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, Sarıyer’de Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Sarıyer Merkez’de düzenlenen Lozan Barışı çelenk koyma etkinliğine davet edilmemelerine tepki gösterdi. Altıntaş; “Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yol haritası olarak belirleyip siyaset arenasında yer alan Memleket Partisi’nin törene davet edilmemesi Atatürk’e yapılan saygısızlıktır” dedi.

24 Temmuz 1923’te imzalanan Türkiye’nin tapusu Lozan Barış Antlaşması’nın 98. yıldönümü Sarıyer Merkez’de kutlandı. ADD Sarıyer’in öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe siyasi partilerden CHP’nin, İYİ Parti’nin ve MHP’nin davet edildiği; ancak Memleket Partisi’nin davet edilmediği öğrenildi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Doğan Altıntaş, Atatürkçü Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu’na sert tepki gösterdi.

Doğan Altıntaş; Memleket Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nca ADD’ye karşı yapmış oldukları kınama duyurusunda şu ifadelere yer verdi:

“Dün Lozan Barış Antlaşması2nın 98. kutlama yılında Atatürk’ün kurduğu parti de Atatürk adını ağzına almaktan imtina eden il başkanına, son 20 yıldır Mustafa Kemal Atatürk ün  maddi ve manevi değerlerine ilke ve devrimlerine yapılan saldırılara karşı hukuki bir işlem yapmaktan kaçınanlara ses çıkarmayanlara, Atatürk ilke ve devrimlerine siyasi yaşamları boyunca düşmanlıkları tescillenmiş devşirme siyasetçilere onun kurduğu partide Koltuk ve Ünvan verenlere tepki göstermeyenlere ses çıkarmazken, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini yol haritası olarak belirleyip siyaset arenasında yer alan Memleket Partisi’nin törene davet edilmemesi Atatürk’e yapılan saygısızlıktır.

Bu tavır Atatürk adını taşıyan bir dernek başkanına yakışan bir davranış değildir.  Atatürk kimsenin veya bir derneğin tapusunda değildir. Halkın bağrında yaşayan eşi ve benzeri olmayan ulusal bir liderdir.

Hiç merak etmeyin! Gerçek yurtsever, Atatürkçüler cesur yürek Muharrem İnce’nin liderliğinde Memleket Partisi Sarıyer olarak, bu anlayışa  karşı siyaset sahnesinde dimdik duracak, en önde yerini alacaktır.”

Memleket Partisi Sarıyer’den kınama duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!