sariyer_2021_proje_ile_turkiye_lideri2

Sarıyer 2021 proje ile Türkiye lideri

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan dünyanın en büyük havacılık festivallerinden biri olan TEKNOFEST yaklaşırken, Sarıyer’den Türkiye rekoru geldi. İlçe genelinde faaliyet gösteren okullardan toplam 2 bin 21 proje başvurusu geldi.

Teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek amacıyla roketten otonom sistemlere, yapay zekadan sualtı sistemlerine kadar 35 farklı kategoride büyük ödüllü teknoloji yarışmaları bulunuyor.

TOPLAM 2 BİN 21 PROJE BAŞVURUSU

21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e Sarıyer İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar’ın öncülüğünde ve Sarıyer İlçe Şube Müdürü Erhan Ziya Sancar’ın proje ekipleriyle 2 bin 21 proje başvurusu Türkiye’de ilk sırayı aldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!