elips-akademi-1

Neden Elips Koleji?

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Elips Koleji Kurucu Müdürü Sercan Çelebi; “Tüm öğrencilerimizi nitelikli üniversitelere yerleştirmenin gururunu yaşamaktayız” diye konuştu.

Elips Kolejinin kuruluş ve gelişim sürecinden kısaca bahseder misiniz?

2015 yılında Elips Akademi Özel Ders ve Koçluk Merkezi olarak Nispetiye Caddesi’nde bir ofiste kuruldu ve şu an Etiler ile Sarıyer olmak üzere iki şubesi bulunan Özel Elips Kişisel Gelişim Kursu adı altında hizmetlerine devam ediyor. 2019 yılının Ağustos ayında Elips Akademi’nin tüm bilgi ve birikimlerinin aktarıldığı Okulhane modeliyle Türkiye’nin ilk üniversite hazırlık koleji olan Elips Koleji kuruldu. Eğitim hayatına başladığımız ilk yıldan itibaren öğrencilerimizin istekleri ve mutlulukları doğrultusunda yönlendirmeler yaparak tüm öğrencilerimizi nitelikli üniversitelere yerleştirmenin gururunu yaşamaktayız.

Elips Koleji’ni diğer okullardan farklı kılan özellikler nelerdir, öğrenciler neden sizi tercih etmeli?

Elips Koleji bir üniversite hazırlık lisesidir. 2019 yılında Okulhane adını verdiğimiz bir konseptle eğitim öğretim hayatına başladı. Elips Koleji’ne gelen tüm öğrencilerin başka bir kurstan veya kurumdan özel ders alma ihtiyacı hissetmeden üniversite hazırlık sürecini tamamlamalarını hedefliyoruz. Bu bağlamda test tekniklerini öğretecek ve tüm YKS müfredatını kapsayacak şekilde bir eğitim planlaması yapılıyor. Koçluk tabanlı ve bireysel farklılıkları dikkate alan eğitim sistemimizle 2015 yılından beri başarıyla devam etmekte olan kurs tecrübelerimizi okulumuza aktarıyoruz. Elips Akademi ödev takip programımız, düzenli Check Up sistemimiz ve Kişiye Özel Soru Bankamızla öğrencilerimizin sınava hazırlık sürecini kolaylaştırıyoruz. Öğrencilerimiz 12 kişilik butik sınıflarda derslerini görüyorlar.

Okulhane modeli nedir, kurumunuzda öğrencileriniz için verdiğiniz eğitimi yeterli buluyor musunuz? Öğrencileriniz üniversite hazırlık için kurslardan destek almak durumunda kalıyor mu?

Okulhane modeli, öğrencinin dışarıdan kurs veya öğretmen desteğine gerek kalmadan, okul ve üniversite hazırlık süreçlerinde her türlü desteği sağladığımız bir sistemdir. Bu modelde, öğrenciler hem okulda gerekli eğitimi alıyor hem de ek ders ve birebir etütlerle eksiklerini tamamlıyorlar. Sınav koçluğuyla öğrencilerimize rehberlik etmiş oluyoruz. Böylece, öğrencinin dışarıdan kaynak, öğretmen ya da rehberlik konusunda destek almasına gerek kalmıyor. Öğrenciler özel okul ve kurs hizmetini birlikte alıyorlar. Öğrencilerimizin tüm eğitim ihtiyaçları tek bir çatı altında gideriliyor. Biz Elips Koleji olarak öğrencilerimize tüm imkanları sağlayarak onları geleceğe hazırlıyoruz. Öğrencilerin eksiklerini, sıkıntılarını kurum içinde çözüyoruz. Haftalık olarak öğrencilerimizle koçluk görüşmeleri yapıyoruz. Biz, öğrencilerimize hem bir lise hem de üniversiteye hazırlık kursu olarak hizmet veriyoruz. Bunun yanında koçluk yaparak motive ediyor, yönlendiriyor ve eksiklerini tamamlıyoruz. Aile ile ayda bir değerlendirme toplantısı yaparak öğrenciyi haftalık ve aylık olarak takip ediyoruz.

Koçluk sisteminden bahsettiniz. Peki, koçluk görüşmelerinin öğrencilerin başarısına katkısı nedir?

Profesyonel Bireysel Eğitim Koçluğu öğrencilerimizin hem kariyer hem de eğitim konusunda yönlendirdiğimiz, öğrencilerimizin bu süreçte yaşadığı her türlü zorlukla başa çıkabilmesi için profesyonel destek ve danışmanlık hizmetidir. Öğrencilerin hedeflerini gerçekleştirmeleri için gerekli imkanı ve motivasyonu sağlıyor, eksiklerini en hızlı şekilde kapatarak onları geleceğe hazırlıyoruz. Elips Koleji koçluk tabanlı ve kişiselleştirilmiş bir eğitim modeli üzerine yoğunlaşmıştır. Her öğrenci bir birinden farklıdır. Bu yüzden bizler bu farklılıkları dikkate alarak her öğrenci için YKS maratonundaki zorlu süreci planlamaktayız. Eğitim koçlarımız öncelikle Elips Koleji Check UP sistemi ile öğrencilerimizin tüm branşlardan eksikliklerini konu merkezli ve çözemediği soru tiplerini dikkate alarak analiz eder. Tespit edilen eksikliklerin giderilmesi ile ilgili planlamalar yapılır ve kişiye özel soru bankası oluşturulur. Elips Akademi ödev takip uygulaması ile öğrencilerin seviyesine uygun kaynaklardan merdiven sistemi olarak adlandırdığımız kolaydan zora sıralanan doğru kaynaklar ile ödevlendirme yapılır. Ayrıca etütler ve birebir dersler ile konuların tekrar edilmesi sağlanır.

Analiz nasıl yapılır ve kişiye özel soru bankası nasıl oluşturulur? Bu kitabın diğer üniversite hazırlık kitaplarından farkı nedir?

Elips Koleji Check Up Sistemi kapsamında öğrencilerimize yeterli sayıda TYT ve AYT deneme sınavları uygulanır. Tüm branşların konu eksikleri yüzdelik olarak belirlenir. Öğrencinin analiz yapılan dönemdeki yaklaşık Türkiye başarı sıralaması tespit edilir ve hedefler belirlenir. Üniversite sınavında çıkan soruların konularının soru sayıları, getirdikleri puanlar ve öğrenme kolaylıkları dikkate alınarak öncelikli çalışma konu listeleri belirlenir. Bu çalışma konu listeleri dikkate alınarak Elips Akademi Yayınları soru havuzu kullanılarak öğrencimizin sadece kendi eksiklerinden oluşan Kişiye Özel Soru Bankası hazırlanır. Elips Koleji bir okuldan fazlasıdır. Dersler üniversite sınavında çıkabilecek soruların hızlıca kavranıp çözülebileceği şeklide anlatılır. Haftalık ders çizelgesinde sabit olarak yer alan soru çözüm derslerinde farklı çözüm teknikleri tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından öğrencilere gösterilir. Yani öğretmen öğrencilere seçtiği soruları kendisi çözer. Bununla birlikte öğrenciler koçları tarafından verilen ödevlerinde çözemedikleri soruları soru çözüm günlerinde öğretmenlerine sorabilirler. Ayrıca bireysel ders çalışma saatleri ile okulumuzdaki etütlerde öğretmenlerimizin gözetiminde çalışırlar. Vizyonumuz Elips Koleji’nde eğitim almış her öğrenciyi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı iyi bir yurttaş, öğrenmeyi seven, üretken, çözüm odaklı, yaşadığı dünyanın ve zamanın değişim ve gelişimine ayak uydurabilen bireyler olarak yetiştirmektir. Öğrencilerimiz bizim için çok özel ve değerlidirler. Unutmamak gerekir ki iyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir. Bu uzun ve zor süreçte siz sevgili öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimizin yanında bulunmaktan gurur duyuyoruz.

 

SARIYER ŞUBESİ

Adres: Merkez Mahallesi Sarıyer Deresi

Sok. No:17 Sarıyer/İstanbul

E: info@elipsakademi.com.tr

T: 0212 218 66 98

M: 0545 218 66 98

ETİLER ŞUBESİ

Adres: Levent mah. Altzeren Sok. No:5

Beşiktaş / İstanbul

E: info@elipsakademi.com.tr

T: 0212 269 22 21

M: 0532 465 44 76

http://elipskoleji.com/gurur-tablosu/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!