featured

Mehmet Deniz CHP’den istifa etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de uzun yıllar Sarıyer İlçe Başkanlığı yapan Sarıyer siyasetinin sevilen isimlerinden Mehmet Deniz bugün e-devlet üzerinden CHP’den istifa etti.

Mehmet Deniz ile birlikte hareket eden birçok kişinin de CHP’den peyder pey istifa etmeye başladığı öğrenildi. Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre Mehmet Deniz’in Muharrem İnce’nin kuracağı Memleket Hareketi Partisi’nde Sarıyer İlçe Başkanı olarak atanacağı öğrenildi.

Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya özel açıklamalarda bulunan Mehmet Deniz, “Bundan sonraki süreçte arkadaşlarımızla birlikte hareket ederek ülkemiz için en güzel en doğru kararları almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Deniz konuyla ilgili şu açıklamayı da paylaştı:

Değerli dostlarım,

Üzülerek, İBB meclis üyeliği ve 7 yıla yakın ilçe başkanlığı yaptığım CHP üyeliğimi sonlandırıyorum. Bu noktaya gelmemin birçok nedeni var, en önemli birkaç gerekçemi aşağıda kısaca bilgilerinize sunarken Amacım yıllarca görev yaptığım partinin kurumsal kimliğini yıpratmak değildir. Ancak neden istifa ettiğimin kamuoyunun bilmesi gerekmektedir. CHP maalesef Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP olma özelliğini yitirmiştir. CHP, Partinin değerlerine inanmayanlar tarafından yönetilmektedir.” Atatürk demeyi kendime ait hissetmiyorum.” Diyen bir il başkanına ses çıkarmayan bir yönetim anlayışı beni ve birçok yurtseveri üzmüştür.

Partideki bazı yöneticiler, Atatürk derken zorlandığı gibi, Atmış olduğu tweet” lerle tarihimize, toplumun maneviyatına, ulusal birliğimize saygısızca davranışlarda bulunmuşlar, parti yönetimi bu tür davranışları önleyememiştir. Bütün bunların yanında Ömrünü Cumhuriyet değerleriyle, Cumhuriyet Halk partisi ile savaşmakla geçirmiş olan bir yığın insan parti kadrolarına alınmış, partiye alınamayanlar dost edinilmiştir. Bizler tarihimizde, emperyalizme karşı durmuş, bedel ödemiş, bunun için vurmuş ,vurulmuş, idam sehpalarında can vermiş bir geleneğin temsilcisi iken, bu gün emperyalizmden demokrasi dilenen bize demokrasiyi getirin diyen yöneticilerin olması içimi acıtmıştır. Parti içinde gerçek emekçilerin hakkı hukuku korunmadığı mağdur edildiği gibi, parti içi demokrasi yok edilmiştir. Kazanılan belediyelerde fakirlerin, yoksulların, muhtaçların feryadına duyarsız kalınmıştır.

Yaşanan bir takım skandal işler, kapatılmış, halı altına süpürülmüş hatta hiç bir şey olmamış gibi duyarsız kalınmıştır. Parti toplumun değer yargılarından uzaklaşmış, örf adet ve manevi değerler bazı yöneticiler tarafından çiğnenmesi alışkanlık haline gelmiştir. Bu ve bunun dışında birçok neden daha sıralamak mümkündür, Bulunduğunuz kurumdaki gördüğünüz yanlışlara sessiz kalırsanız, hem o kuruma hem de kendinize haksızlık etmiş olursunuz. Bütün bu olumsuzluklar yaşanırken, neme lazım, bana ne diyemeyiz. Yaşananlar tahammül sınırlarını aşmıştır. CHP kurulmadan önce memleket kurulmuştur. Partinin binaları, belediyelerdeki güçleri, bankaları bütün maddi varlıkları onların olsun, bizler Atatürk’ün maddi değil manevi mirasına sahip çıkacağız. Bizim için partiden önce memleket gelir. Yaşasın laik, demokratik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti…” Mehmet Deniz

thumbnail
Biyografi
Mehmet Deniz kimdir?
Mehmet Deniz CHP’den istifa etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 11 ay önce

  DSP döneminde “Anap’a geçerim ha ‘lar.Chp döneminde aylarca sağa sola ağlamalar”Şükrü Abi beni ilçe başkanı yapacak “sözleri. Ki oldu .İlçe Başkanı iken son ecimi kastetmiyorum,kendi mahallesi Reşitpaşa’da seçim kaybetmeler.Ve Aslan Sosyal Demokrat rahmetli Erdal İnönü ‘nün yanından Aslan Sosyal Demokrat Kemal Kılıçdaroğlu ve Şükrü Genç’in önemlisi Memed’im ,şimdi de yeni yıldızımız Muharrem’in yanında. 1 milyona yakın gündüz nüfusu,Türkiye’nin ilk 500 deki bazı şirketlerinin mezkezlerinin oldugu,Abd,Çin Konsolosluklarının, İstanul,İtü, Boğaziçi,Yıldız başta olmak üzere pek çok üniversitenin bulunduğuülkenin en önemli İlçesinde İnce’ye transfer.Yahu galiba bu bizim İnce bu gidişle seçilecek ha,ne dersiniz?

 2. 11 ay önce

  Dsp doneminde “Gecerim Anap’a ha” Chp doneminde “Sukru Abi beni Chp Ilce Baskani yapacak ki olduda. Bayram sabahlari el openlerin cok olsun cocugum incelikleri.Kendi bolgesi Resitpasa da tabii son secimi kastetmiyorum secim yitirmeler ve nihayet buyuk umut Muharrem’in gunduz nufusu 1 milyona yakin vede Turkiye’nin ilk 500 sirketinin bazilarinin merkezlerinin oldugu ulkenin en onemli ilcelerinden birinin orgutlemesinde artik Memed ‘im de var. Kesin yeni Basknimiz bu gidisle Ince olacak besbelli. Tebrikler.

 3. 11 ay önce

  SAYIN MEHMET DENİZ’İ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM. CHP ATATÜRK ÇİZGİSİNDEN TAMAMEN ÇIKMIŞTIR.

  • 11 ay önce

   CHP’yi Atatürk çizgisinden kimlerin çıkardığını düşünüyorsunuz Orhan bey?

   • 11 ay önce

    Hasan bey herhalde uzaylılar değil. Kim yönetiyorsa onlar. Net olmak lazım. Artık alternatifsiz değiliz. Gümbür gümbür İnce geliyor. Belediyelerimiz ve iktidarımız diyebileceğiz artık.

Giriş Yap

Sarıyer Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, kayıt olmak tamamen ücretsiz ve hızlı!